Trwa ładowanie...
d2d8iqu

Małżeńskie szczęście zależy od wagi żony?

W czym tkwi sekret udanego związku? Zdaniem naukowców, którzy mają teorie na każdy możliwy temat, kluczem do sukces jest... waga. Okazuje się, że jeśli kobieta jest szczuplejsza od swojego partnera, para ma większe szanse na przetrwanie i małżeńską sielankę. Tak przynajmniej wynika z czteroletnich przeprowadzonych przez speców z uniwersytetu w Tennessee.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małżeńskie szczęście zależy od wagi żony?
(Thinkstockphotos)
d2d8iqu

W czym tkwi sekret udanego związku? Zdaniem naukowców, którzy mają teorie na każdy możliwy temat, kluczem do sukces jest... waga. Okazuje się, że jeśli kobieta jest szczuplejsza od swojego partnera, para ma większe szanse na przetrwanie i małżeńską sielankę. Tak przynajmniej wynika z czteroletnich badań przeprowadzonych przez speców z uniwersytetu w Tennessee.

Naukowcy przebadali 169 par małżeńskich poniżej 35. roku życia. Małżonkowie przez 4 lata co 6 miesięcy wypełniali kwestionariusz dotyczący ich związku. Okazało się, że panowie, których BMI było wyższe niż współczynnik masy ciała ich żon, byli bardziej zadowoleni na początku i na końcu badań. Dla nich atrakcyjność partnerki jest ważnym elementem związku. Panie podzielały ten trend i wykazywały większe zadowolenie, jeśli ich BMI było niższe niż ich mężów, a one czuły się od nich atrakcyjniejsze.

Pojawiły się już głosy krytyki. Dziennikarka, uznawana za specjalistkę od spraw związków Jean Hannah Edelstein, powiedziała: „Raczej sceptycznie podchodzę do teorii, że większość mężczyzn odrzuciłaby swojego partnera tylko z powodu nadwagi, bez żadnych innych powodów”.

Jednak autorka badań, Andrea Meltzer, wyjaśniła: „Wspaniałe przesłanie naszych badań brzmi: kobieta w każdym rozmiarze może mieć szczęśliwy związek, jeśli tylko znajdzie odpowiedniego partnera. Chodzi o wagę relatywną w odniesieniu do wagi partnera, a nie wagę obiektywną”.

Źródło: „Telegraph”

(opr. ma)

* Kalkulator BMI – Oblicz swój wskaźnik masy ciała*

d2d8iqu

Podziel się opinią

Share
d2d8iqu
d2d8iqu