UrodaManicure hybrydowy w domu. Instrukcja krok po kroku

Manicure hybrydowy w domu. Instrukcja krok po kroku

Manicure hybrydowy w domu. Instrukcja krok po kroku
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska

26.07.2017 12:54, aktual.: 27.07.2017 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Manicure hybrydowy wygląda pięknie. Umożliwia stworzenie dowolnych wzorów, bez obaw o odpryskiwanie lakieru i cieszy się zdecydowanie lepszą trwałością. Większość z nas oddaje się w ręce kosmetyczki, to jednak wiąże się z kosztami i koniecznością cyklicznego uzupełniania lakieru. Dlatego prezentujemy poradnik, jak zrobić manicure hybrydowy w domu i jak skompletować zestaw do tego typu zabiegów.

Elementem, od którego należy zacząć, jest lampa UV, która służy do utwardzania lakieru hybrydowego. W zależności od mocy urządzenia, jego ceny wahają się od 100 do 200 złotych. Jeśli chcemy iść "na łatwiznę", możemy kupić gotowy zestaw startowy, który w swojej ofercie ma większość marek produkujących lakiery hybrydowe. Cena takiego zestawu to ok. 150-200 złotych. Kiedy mamy lampę, pora skompletować resztę akcesoriów. Absolutnie niezbędne są: odtłuszczacz do płytki, pilnik, aceton, baza pod lakier hybyrdowy, lakier, topcoat utrwalający całość, oliwka do skórek, waciki i blok polerujący. Kupując każdy z nich z osobna, należy liczyć się z kosztami rzędu ok. 200 złotych.

Ile możemy na tym zaoszczędzić?

Jednorazowa wizyta u kosmetyczki i zrobienie manicure hybrydowego to koszt ok. 50-100 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że zestaw startowy kupimy już za 200, zakup lampy i akcesoriów zwróci nam się już po 2-3 zabiegach. Do zrobienia manicure hybrydowego potrzeba nieco wprawy, ale z biegiem czasu wychodzi to naprawdę coraz lepiej. Dlatego zdecydowanie warto spróbować zrobić go samodzielnie. To nie takie trudne.

Od czego zacząć?

Od przygotowania paznokci. Usuwamy skórki, opiłowujemy i polerujemy płytkę. Następnie stosujemy odtłuszczacz, tak by nic nie przeszkadzało naszemu lakierowi w "przylgnięciu" do paznokcia.

Paznokcie gotowe i co teraz?

Malowanie! Najpierw nakładamy bazę pod lakier i utwardzamy ją w lampie przez około 2 minuty. Później kładziemy dwie warstwy lakieru hybrydowego. Po nałożeniu każdej z nich utrwalamy paznokcie w lampie. Im ciemniejszy lakier, tym dłużej musi być utwardzany. Czas, jaki paznokcie muszą spędzić pod lampą to od 2 do 3 minut. Kiedy kolor jest już gotowy i utrwalony, płytkę pokrywamy top coatem. Na koniec utwardzamy całość przez kilka minut w lampie, przecieramy odtłuszczaczem, żeby pozbyć się delikatnie lepkiej warstwy. Na skórki przy paznokciach nakładamy oliwkę, która je zregeneruje i odżywi. I gotowe!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także