Blisko ludziMarcin Dorociński jest rozczarowany tym, co zobaczył na spacerze. Prosi tylko o jedną rzecz

Marcin Dorociński jest rozczarowany tym, co zobaczył na spacerze. Prosi tylko o jedną rzecz

Marcin Dorociński jest rozczarowany tym, co zobaczył na spacerze. Prosi tylko o jedną rzecz

03.04.2020 13:39, aktual.: 03.04.2020 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W związku z epidemią koronawirusa plastikowe rękawiczki, maseczki i inne środki bezpieczeństwa zasypują ulice polskich miast. Marcin Dorociński ma tylko jedną prośbę do Polaków.

Marcin Dorociński od początku pandemii koronawirusa publikuje na swoim profilu na Instagramie posty mające uświadamiać Polaków na temat zasad bezpieczeństwa i obecnej sytuacji. Jakiś czas temu tłumaczył, że zwierzęta domowe nie zarażają koronawirusem. Później prosił o pozostanie w domach i pokazał zdjęcie z magazynu "Vogue" przedstawiające parę, która całuje się w maseczkach. Tym razem podjął kolejny ważny temat, który od niedawna budzi niepokój wśród wielu celebrytów. Chodzi bowiem o środowisko.

Koronawirus. Marcin Dorociński o śmieciach na ulicach

Wchodząc do sklepu, każdy z nas dostaje jednorazowe plastikowe rękawiczki. Po opuszczeniu pomieszczenia wiele osób pozbywa się ich, zapominając o zagrożeniach, jakie czyhają na planetę. Dorociński opublikował zdjęcie przedstawiające ulice w Hiszpanii i opisał sytuację w Polsce.

"Ulice naszych miast zaczynają tonąć w jednorazowych maseczkach i rękawiczkach. To zdjęcie z Hiszpanii, ale w Polsce jest nie lepiej – obserwuję to, idąc na spacer z psem. Epidemia nie zwalnia nas z obowiązku dbania o planetę, z elementarnej kultury i troski o dobro wspólne. Nie zaśmiecajmy chodników, skwerów, parków tymi odpadami – tylko wyrzucajmy je do miejsc, ku temu przeznaczonych" – poprosił obserwatorów.

Post wzbudził wiele emocji. Obserwatorzy jednogłośnie zgodzili się ze znanym aktorem, potwierdzając, że takie obrazy nie powinny pojawiać się na ulicach. "Ludzie są straszni. Coraz częściej myślę, że to kara dla ludzkości, ten cały wirus. Może nas czegoś nauczy, chociaż powątpiewam..." – podzieliła się swoimi przemyśleniami jedna z kobiet. Niestety nie wszyscy reprezentują takie postawy, jak fani Dorocińskiego.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (197)