Blisko ludziKarolina Korwin Piotrowska zwraca uwagę na ważny problem. "Te zdjęcia to efekt spaceru ok. 150 metrów"

Karolina Korwin Piotrowska zwraca uwagę na ważny problem. "Te zdjęcia to efekt spaceru ok. 150 metrów"

Karolina Korwin Piotrowska zwraca uwagę na ważny problem. "Te zdjęcia to efekt spaceru ok. 150 metrów"
Źródło zdjęć: © ONS

02.04.2020 10:57, aktual.: 02.04.2020 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Karolina Korwin Piotrowska zwróciła uwagę na kolejny problem, który narasta. Dziennikarka zauważyła, że jeśli nie będziemy wyrzucać jednorazowych rękawiczek do odpowiednich kontenerów, to nie wygramy walki w wirusem, a już na pewno nie poradzimy sobie ze zmianami klimatycznymi.

Przed wybuchem pandemii tematem numer jeden były zmiany klimatyczne. Chociaż teraz nasze myśli skupiają się na innym problemie, to nie możemy zapominać, że plastik powoli zalewa naszą planetę.

Karolina Korwin Piotrowska o rękawiczkach jednorazowych

O tym problemie nie zapomniała Karolina Korwin Piotrowska. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała kilka zdjęć, które napawają nas smutkiem i refleksją. "Do tej pory tonęliśmy w plastikowych torbach. Teraz toniemy w jednorazowych rękawiczkach. Te zdjęcia to efekt spaceru ok. 150 metrów. Ludzkość" – napisała w opisie pod postem.

Oczywiście według zaleceń ministra zdrowia powinniśmy nosić rękawiczki jednorazowe, a niektórzy zalecają nawet dwie pary. Jednak nie możemy zapominać, że jesteśmy zobowiązani do utylizowania ich w odpowiedni sposób.

Odpady powstające w związku z kwarantanną w ramach zapobiegania chorobie, np. jednorazowe rękawiczki, traktuje się jak odpady komunalne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (131)
Zobacz także