Mariusz Szczygieł spotkał Polaków w Budapeszcie. Pisze, że naubliżali turystkom

Mariusz Szczygieł spędza urlop w Budapeszcie. Na Moście Łańcuchowym, tamtejszej atrakcji, był świadkiem sceny z udziałem rodaków. Ci, jak relacjonuje dziennikarz, w wyjątkowo niewybredny sposób skomentowali zachowanie obcych im kobiet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Szczygieł opisał skandaliczne rodakóow
Mariusz Szczygieł opisał skandaliczne rodakóow (Instagram.com)
WP

Mariusz Szczygieł wstawił zdjęcie stojących tyłem do niego Polaków, którzy mieli naubliżać turystkom. "Siedem dorosłych osób z dwojgiem dzieci przede mną na Moście Łańcuchowym. Za nami jadą na takich małych elektrycznych pojazdach turystycznych dwie efektowne dziewczyny w południowym typie, ufarbowane na blond. Złote kolczyki, pępki na wierzchu itp. Piszczą efektownie, choć może denerwująco, żeby dać im przejechać. Przejechały z hałasem" – opowiada.

Z dalszej części wpisu Szczygła dowiadujemy się, że zachowanie kobiet za chwilę skomentowali Polacy. Dziennikarz przytoczył, jak się o nich wyrażali. "- Ty, ale końskie mordy mają. - Szmaty! - Co? - Szmaty jedne. - Do wody z nimi! - Butem popchnąć. - Ty, a może to te drag queen, bo takie dziwne? - K..wy! - Za głowę i do wody! - Jeb.ne! - A ja to im zazdroszczę, że sobie jadą... - Dziwne mordy. - Polka nigdy by tak nie krzyczała na ulicy. - No pewnie! Polka wie, jak się zachować" – czytamy.

WP

Dziennikarz zakończył swój post ironicznym pytaniem: "Tylko Polak wie?". Zaraz posypały się komentarze. "Przypomniałam sobie, dlaczego jeżdżąc w popularne turystyczne destynacje unikam rodaków i czasem nie chwałę się, że jestem z Polski...", "Dokładnie tak jest. Gdzieś tam poczuwamy się do odpowiedzialności za 'naszych'...", "Za dużo podróżuje, więc dla mnie takie zachowania to normalność. Np. we Włoszech spotkałem grupę Polaków wzywających ludzi w busie od ciapatych" – to tylko kilka z nich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP