GwiazdyMarta Kaczyńska pokazała czarno-białe zdjęcie z mamą. Piękna pamiątka

Marta Kaczyńska pokazała czarno-białe zdjęcie z mamą. Piękna pamiątka

Marta Kaczyńska
Marta Kaczyńska
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. KSA

26.05.2021 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marta Kaczyńska jest córką Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Córka często podkreśla, jak bardzo kochała swoich rodziców. Szczególnie zżyta była z mamą, która poświęciła swoją karierę dla rodziny.

Przy okazji Dnia Matki Marta Kaczyńska postanowiła udostępnić swoją fotografię z rodzinnego albumu. Widzimy na niej, jak przytula się do mamy, której uśmiech nie schodzi z twarzy. Zdjęcie zostało zrobione jeszcze w czasach, gdy Marta była nastolatką i z pewnością stanowi dla niej cenną pamiątkę po zmarłej matce.

Marta Kaczyńska wspomina matkę

"W dzieciństwie przeszła poważną operację serca, aresztowanie ojca - żołnierza AK. Nie wspominała jednak o trudnych chwilach. Karierę zawodową poświęciła wychowaniu dziecka i dla męża, niezmiennie wspierając go przez całe małżeństwo. (...) Kochała miłością szczerą, bezinteresowną - nieoczywistą w dzisiejszych skomplikowanych czasach" - powiedziała kilka lat temu Marta Kaczyńska.

Córka pierwszej damy wyjawiła również, że jej mama nie lubiła odmierzać upływającego czasu i zawsze starała się pozytywnie patrzeć na świat. "Mówiła, że nie żałuje niczego w życiu i zawsze znajduje jego dobre strony" - napisała w jednym ze swoich felietonów.

"Została zapamiętana jako Pierwsza Dama, ale sądzę, że przez tych wszystkich, którzy spotkali ją na drodze, przede wszystkim jako dobra, bezpośrednia kobieta z dużym poczuciem humoru, szacunkiem, otwartością do ludzi i ciekawością świata" - dodała.

Maria Kaczyńska z zawodu była ekonomistką, ale po urlopie macierzyńskim nie powróciła do pracy zawodowej i jedynie dorabiała jako korepetytorka i tłumaczka. Znała języki: angielski, francuski, hiszpański i rosyjski. Zginęła 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej razem ze swoim mężem oraz 94 innymi pasażerami samolotu.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także