Blisko ludziMarta Kaczyńska zabrała głos. Poruszyła temat macierzyństwa

Marta Kaczyńska zabrała głos. Poruszyła temat macierzyństwa

Marta Kaczyńska zabrała głos. Poruszyła temat macierzyństwa
Źródło zdjęć: © ONS.pl

12.05.2020 08:41, aktual.: 07.02.2021 09:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marta Kaczyńska regularnie publikuje w tygodniku "Sieci". Tym razem zabrała głos w sprawie przyjętego przez Sejm projektu ustawy, który ma na celu zapewnić ciężarnym dostęp do bezpłatnych leków.

Marta Kaczyńska jest mamą trojga dzieci. Z biznesmenem Piotrem Zielińskim, z którym ślub wzięła dwa lata temu, doczekała się syna Stanisława. Kwestie związane z macierzyństwem są jej bliskie, dlatego też zdecydowała się napisać felieton o rządowym programie Ciąża Plus. Marta Kaczyńska zachwalała w nim pomysły rządzących.

Czym jest program "Ciąża Plus"

Program Ciąża Plus ma zapewnić przyszłym matkom dostęp do bezpłatnych leków. Możliwe, że darmowe medykamenty będą dostępne już od 1 lipca. "Program Ciąża+ kieruje strumień dodatkowego finansowania na rzecz rodziny" – napisała Marta Kaczyńska dla na łamach "Sieci".

Dodała, że rozwiązanie ma na celu udzielenie długotrwałego i nieprzerwanego wsparcia. "Najbardziej znanym programem jest Rodzina 500+ obejmujący wszystkie dzieci, ale w ramach instrumentów skierowanych dla rodzin znajduje się również wyprawka szkolna (program Dobry Start), emerytury dla matek, które urodziły co najmniej czworo dzieci (Mama 4+), program bezpłatnych leków dla seniorów czy 13. emerytura w ramach programu Emerytura+" – wymieniała Marta Kaczyńska.

"Polskie rodziny nigdy wcześniej nie mogły liczyć na tak szeroko zakrojone wsparcie państwa" – skwitowała.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (66)
Zobacz także