Marzena Figiel-Strzała: historia podróżniczki, która oddaje głos wykluczonym

Marzena Figiel-Strzała w programie "Pasja jest kobietą"
Marzena Figiel-Strzała w programie "Pasja jest kobietą"
Źródło zdjęć: © AKPA
Patrycja Ceglińska-Włodarczyk

11.07.2024 12:00, aktual.: 16.07.2024 09:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marzena Figiel-Strzała to wyjątkowa podróżniczka, reporterka i dziennikarka, która dotyka najtrudniejszych tematów i oddaje głos tym, których nie słychać. Kim jest kobieta, która z niestrudzoną pasją walczy o lepszy świat?

Marzena Figiel-Strzała: Głos wykluczonych

Marzena Figiel-Strzała to postać, która wzbudza szacunek i podziw. Podróżując do odległych zakątków świata, oddaje głos tym, którzy często pozostają nieusłyszani lub wręcz niezauważeni. Jak sama wspomina: – "Gdy poznaję historię wyzyskiwanych, ciężko pracujących dzieci, nie potrafię nie płakać. Od sześciu lat cierpię na bezsenność". Figiel-Strzała, jako reporterka i dziennikarka, nie tylko dokumentuje trudne losy ludzi w różnych częściach globu, ale także aktywnie działa na rzecz poprawy ich sytuacji.

Reporterka jest założycielką fundacji Dzieci Świata, w 2023 roku została laureatką w plebiscycie redakcji WP Kobieta #Wszechmocne w dziennikarstwie. Figiel-Strzała podkreśla, że nie zbiera pieczątek w paszporcie, lecz ludzkie historie. Jej podróże mają głęboki, humanitarny cel – uwrażliwić świat na problemy dzieci i osób wykluczonych. W rozmowach z członkami różnych plemion i społeczności dowiaduje się, jakie są ich największe potrzeby i marzenia. – "Najlepiej zapytać miejscowych, czego plemię najbardziej potrzebuje" – mówi.

Marzena Figiel-Strzała wystąpiła w programie "Pasja jest kobietą" prowadzonym przez szefową redakcji Patrycję Ceglińską-Włodarczyk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także