Trwa ładowanie...

Masaż shiatsu w domowym zaciszu. Zaradzi na stres i ból

Masaż shiatsu określa się jako akupunkturę bez użycia igieł. Polega na uciskaniu części ciała, których masowanie będzie najbardziej efektywne dla naszego samopoczucia i zdrowia. Odbywa się w salonie lub w domu - za pomocą masżerów shiatsu.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Masaż shiatsu w domowym zaciszu. Zaradzi na stres i bólŹródło: iStock.com
d4m5iot

Dla zdrowia i samopoczucia – masaż shiatsu

Masaż shiatsu został opracowany przez Japończyków w XX wieku, ale jego źródła to dawna medycyna chińska. Wskazań do jego wykonania jest wiele: od nadmiaru stresu w codziennym życiu po bóle pleców. Masaż shiatsu korzystnie wpływa na układ nerwowy, pokarmowy i krwionośny, redukuje PMS, zaparcia i dolegliwości związane z siedzącym trybem życia, długimi godzinami spędzonymi za kierownicą. Masaż shiatsu w salonie to wydatek między 100 a 300 zł. Na godzinę przed nie należy spożywać posiłków, a kwadrans po zakończeniu należy pozostać w pozycji leżącej. Masaż trwa co najmniej godzinę. Dzięki masażerom shiatsu możemy zaznać nieco przyjemności z takiego masażu w domowym zaciszu.

Nietrudno odgadnąć, że ten rodzaj relaksującego ucisku w konkretnych miejscach pochodzi z Dalekiego Wschodu. Według filozofii, z której wywodzi się masaż shiatsu, za stan naszego zdrowia i samopoczucia odpowiada przepływ energii w ciele, a za dolegliwości – trudności w jej przepływie. Ucisk masażysty lub masażera w odpowiednim punkcie ciała, który jest powiązany z funkcjonowaniem odpowiadającego mu organu, pomaga zwalczyć różne dolegliwości.

d4m5iot

Równowaga i spokój – relaksacyjny masaż

Stan spokoju i relaksu to także efekt masażu. Punktowy, rytmiczny ucisk na napięte mięśnie redukuje stres, usprawnia krążenie i przywraca równowagę. Warto połączyć działanie zdrowotne tego masażu z relaksem. W tradycyjnej medycynie wschodniej stan podenerwowania i gorszy nastój mają źródło w braku równowagi w przepływie energii w energetycznych szlakach, zwanych meridianami (w ludzkim organizmie jest ich 12). Nadmiar energii w jednym ze szlaków skutkuje jej brakiem w innym meridianie, co może skutkować szwankującym samopoczuciem.

Z tego rodzaju masażu nie każdy jednak może skorzystać. Powinny go unikać osoby z nadciśnieniem, miażdżycą, chorobami skóry, hemofilią i chorobami nowotworowymi. Przeciwwskazania to także: ciąża, żylaki, menstruacja i… iniekcje z botoksu (jeśli ktoś miał zastrzyk z botoksu np. w usta, masaż shiatsu twarzy jest niewskazany).

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4m5iot
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m5iot
d4m5iot