Blisko ludziMasaż shiatsu w domowym zaciszu. Zaradzi na stres i ból

Masaż shiatsu w domowym zaciszu. Zaradzi na stres i ból

Masaż shiatsu w domowym zaciszu. Zaradzi na stres i ból
Źródło zdjęć: © iStock.com

23.01.2020 10:18, aktual.: 23.01.2020 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Masaż shiatsu określa się jako akupunkturę bez użycia igieł. Polega na uciskaniu części ciała, których masowanie będzie najbardziej efektywne dla naszego samopoczucia i zdrowia. Odbywa się w salonie lub w domu - za pomocą masżerów shiatsu.

Dla zdrowia i samopoczucia – masaż shiatsu

Masaż shiatsu został opracowany przez Japończyków w XX wieku, ale jego źródła to dawna medycyna chińska. Wskazań do jego wykonania jest wiele: od nadmiaru stresu w codziennym życiu po bóle pleców. Masaż shiatsu korzystnie wpływa na układ nerwowy, pokarmowy i krwionośny, redukuje PMS, zaparcia i dolegliwości związane z siedzącym trybem życia, długimi godzinami spędzonymi za kierownicą. Masaż shiatsu w salonie to wydatek między 100 a 300 zł. Na godzinę przed nie należy spożywać posiłków, a kwadrans po zakończeniu należy pozostać w pozycji leżącej. Masaż trwa co najmniej godzinę. Dzięki masażerom shiatsu możemy zaznać nieco przyjemności z takiego masażu w domowym zaciszu.

Nietrudno odgadnąć, że ten rodzaj relaksującego ucisku w konkretnych miejscach pochodzi z Dalekiego Wschodu. Według filozofii, z której wywodzi się masaż shiatsu, za stan naszego zdrowia i samopoczucia odpowiada przepływ energii w ciele, a za dolegliwości – trudności w jej przepływie. Ucisk masażysty lub masażera w odpowiednim punkcie ciała, który jest powiązany z funkcjonowaniem odpowiadającego mu organu, pomaga zwalczyć różne dolegliwości.

Równowaga i spokój – relaksacyjny masaż

Stan spokoju i relaksu to także efekt masażu. Punktowy, rytmiczny ucisk na napięte mięśnie redukuje stres, usprawnia krążenie i przywraca równowagę. Warto połączyć działanie zdrowotne tego masażu z relaksem. W tradycyjnej medycynie wschodniej stan podenerwowania i gorszy nastój mają źródło w braku równowagi w przepływie energii w energetycznych szlakach, zwanych meridianami (w ludzkim organizmie jest ich 12). Nadmiar energii w jednym ze szlaków skutkuje jej brakiem w innym meridianie, co może skutkować szwankującym samopoczuciem.

Z tego rodzaju masażu nie każdy jednak może skorzystać. Powinny go unikać osoby z nadciśnieniem, miażdżycą, chorobami skóry, hemofilią i chorobami nowotworowymi. Przeciwwskazania to także: ciąża, żylaki, menstruacja i… iniekcje z botoksu (jeśli ktoś miał zastrzyk z botoksu np. w usta, masaż shiatsu twarzy jest niewskazany).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także