Maseczka na włosy z drożdży
Maseczka na włosy z drożdży jest niekwestionowanym hitem. Ostatnimi czasy kobiety stawiają na naturalne rozwiązania w pielęgnowaniu skóry oraz włosów. Świadomość dotycząca niezdrowych składników zawartych w syntetycznych kosmetykach wzrasta, toteż Polki w celu zakupu maseczki lub kremu, zamiast do drogerii, kierują swe kroki do sklepu ze zdrową żywnością.
27.01.2017 11:50
Maseczka z drożdży odżywi zniszczone włosy
Drożdże są znane jako naturalny suplement, który powoduje szybszy porost włosów oraz hamuje ich wypadanie. Wiele osób przeprowadza kurację polegającą na codziennym wypijaniu drożdży rozpuszczonych w gorącej wodzie. Ich smak pozostawia wiele do życzenia, ale efekty są zaskakujące. Ich spożywanie wpływa na unormowanie działania gruczołów łojowych, toteż zwalczają przetłuszczanie włosów oraz problemy z tłustą cerą.
Zawarte w nich witaminy z grupy B oraz biotyna poprawiają sprężystość skóry i włosów, atakże spowalniają proces siwienia. Minerały (głównie cynk, selen oraz miedź) spowalniają procesy starzenia i wpływają na porost paznokci i włosów. Jeśli nie wyobrażasz sobie codziennego picia takiej mikstury, możesz zacząć stosować maseczkę z drożdży, która jest niezwykle tania oraz łatwa w przygotowaniu. Potrzebujesz następujących składników:
• ½ kostki drożdży
• 2 łyżki wody lub mleka
Drożdże przełóż do miseczki, dodaj wodę i rozdrobnij przy pomocy widelca. Całość trzeba dość długo mieszać, aby konsystencja stała się jednolita. Gotową miksturę nałóż na poszczególne pasma włosów, możesz przy tym wykonać również delikatny masaż skóry głowy. Gdy całość maski naniesiesz na włosy, zawiń je szczelnie w ręcznik i odczekaj około 40 minut. Po tym czasie delikatnie spłucz maseczkę. Warto zrobić to dokładnie, ponieważ zapach drożdży jest dość intensywny. Jak często robić maseczkę z drożdży? Zabieg możesz powtarzać dwa razy w tygodniu.
Jeśli będziesz stosować maseczkę regularnie, szybko zauważysz efekty w postaci poprawy wyglądu. Zapomnij o drogich preparatach z apteki. Wystarczy opakowanie drożdży za złotówkę, które kupisz w większości sklepów.