UrodaMaseczka z węgla z żelatyną, glinką albo kefirem — przepisy

Maseczka z węgla z żelatyną, glinką albo kefirem — przepisy

Maseczka z węgla z żelatyną, glinką albo kefirem — przepisy
Źródło zdjęć: © Fotolia
08.06.2018 16:10, aktualizacja: 01.07.2018 13:18

Maseczka na bazie węgla aktywnego to rozwiązanie dla zanieczyszczonej skóry z tendencją do przetłuszczania się i występowania niedoskonałości. W połączeniu z glinką kosmetyczną lub kefirem zdziała cuda!

Maseczka z węgla, czyli czarna maska – co to jest?

Maseczka węglowa to mikstura na bazie węgla aktywnego. Jej zadaniem jest przede wszystkim oczyszczenie skóry. Z dodatkami takimi jak kefir czy glinka kosmetyczna może natomiast nabrać również właściwości nawilżających.

Podstawowe zadania maseczki z węgla to oczyszczenie skóry z niedoskonałości, przyspieszenie gojenia się krostek na skórze, ograniczenie przetłuszczania się cery, zwężenie porów, a także powstrzymywanie rozwoju bakterii. Czarna maska wygładza skórę, nadaje jej jednolitej barwy i zdrowego odcienia. Zbiera zanieczyszczenia, zalegający na twarzy kurz i resztki potu.

*Teraz WP radarOkazji znajdzie dla Ciebie najlepsze maseczki do twarzy z dodatkiem węgla, a także wiele innych produktów. Szybciej. Taniej. Skuteczniej. *

Oznacza to, że maseczka węglowa przeznaczona jest dla osób zmagających się z cerą tłustą, skłonną do produkcji wyprysków i zaskórników. Pomoże również skórze zmagającej się z trądzikiem. Czarną maskę można stosować nie tylko na twarzy, ale również na ramionach, dekolcie czy plecach.

Decydując się na zastosowanie maseczki z węgla, należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim otwiera pory, przez co stają się naprawdę widoczne. Trudno ją także zmyć, ponieważ wnika głęboko w skórę. Potrzebne mogą okazać się silne kosmetyki do mycia twarzy. Minusem maseczki węglowej jest też to, że jej przygotowanie może powodować bałagan i brudzić przedmioty dookoła.

Przygotowywanie i aplikacja maseczki z węgla

Maseczki najlepiej przygotowywać w metalowych lub plastikowych miseczkach, najlepiej przeznaczyć do tego konkretne egzemplarze na wypadek, gdyby trudno było je domyć. W zależności od częstotliwości stosowania maseczki z węgla rozprowadzanie jej będzie odbywało się w inny sposób. Sporadyczne (ale przynajmniej raz w tygodniu) używanie czarnej maski wiązać się będzie z nakładaniem jej na całą twarz, oczywiście z wyłączeniem okolic oczu i ust. Jeśli natomiast maseczkę aplikujemy często, najlepiej pokrywać nią najbardziej problematyczne części twarzy: strefę T, policzki czy podbródek.

Przygotowanie mikstury nie jest trudne ani drogie. Łączna cena maseczki z węgla nie przekroczy 10 zł. Opakowanie 20 - 30 kapsułek aktywnego węgla to koszt rzędu 4 zł -8 zł, przy czym do maski potrzebować będziemy jedynie 1 lub 2 tabletek.

Maseczki węglowe – proste przepisy

Oto kilka prostych przepisów na maseczkę węglową z żelatyną, glinką lub kefirem:

  • czarna maska z żelatyną – 1 lub 2 łyżeczki żelatyny należy rozpuścić w wodzie i dodać 1 łyżeczkę węgla aktywnego, nakładać w postaci pomiędzy płynną a gęstą i trzymać 5 minut, następnie delikatnie zdjąć. Maska przede wszystkim usunie zrogowaciały naskórek;
  • doskonale oczyszczająca maseczka z węgla z glinką kosmetyczną – należy zmieszać 1 łyżeczkę glinki kosmetycznej i 1 łyżeczkę węgla aktywnego do uzyskania gęstej papki. Po nałożeniu można spryskiwać wodą termalną, a następnie po 10 minutach zmyć;
  • maseczka z węgla dla skóry wrażliwej to ta na bazie 1 łyżeczki aktywnego węgla i 1 łyżki kefiru, maślanki lub mleka. Po zmieszaniu należy ją nałożyć, a potem zmyć po około 10 min.