UrodaMaseczka z zielonej glinki. Glinka w kosmetyce

Maseczka z zielonej glinki. Glinka w kosmetyce

Maseczka z zielonej glinki. Glinka w kosmetyce
Źródło zdjęć: © 123RF
20.08.2018 12:43, aktualizacja: 24.02.2019 13:29

Maseczka z glinki zielonej stanowi doskonałe remedium na problemy z cerą. Powoduje, że skóra twarzy wyraźnie się wygładza. Glinka zielona działa również matująco i antyseptycznie. Dodatkowym atutem jest to, że maseczkę z glinki zielonej możemy przygotować w domu.

Działanie glinki zielonej

Glinka zielona zawdzięcza swój kolor obecności w składzie jonów żelaza, które nadają jej zielonkawe zabarwienie. Stosowana wewnętrznie w formie napoju pomaga w chorobach układu pokarmowego oraz łagodzi stany zapalne w jamie ustnej.

Najpopularniejszym zastosowaniem zewnętrznym glinki zielonej jest wykonanie z niej maseczki oczyszczającej lub maski antycellulitowej stosowanej na większe partie skóry, np. uda czy brzuch.

Glinka zielona – typy

Obecnie wyróżnia się dwa typy glinek zielonych: montmorillonite i illite. Pierwszy rodzaj zawdzięcza swoją nazwę regionowi na południu Francji, w którym został odkryty – Montmorillon. Ma on w swoim składzie dużą liczbę mikroelementów oraz pierwiastków śladowych, a także dwadzieścia soli mineralnych.

Glinka illite również zawdzięcza swoją nazwę miejscu, z którego pochodzi, czyli stan Illinois w USA. Jest ona trochę mniej bogata w pierwiastki i sole mineralne, ale również ma działania lecznicze i łagodzące.

Obecnie glinkę zieloną kupić można zarówno w sklepach internetowych, aptekach, jak i sklepach stacjonarnych. Nie jest ona droga, cena za jedno opakowanie wynosi bowiem ok. 10 złotych. Ponadto podczas zakupu warto zwracać uwagę na kolor substancji. Im intensywniej zielony, tym struktura glinki będzie pełniejsza. Wszelkie inne odcienie jak brąz czy beż świadczą o złym stanie substancji, która w takiej formie może okazać się zupełnie nieprzydatna. Ponadto niezmiernie ważną kwestią jest także data ważności glinki oraz skład, w którym nie znajdziemy niepotrzebnych dodatków.

Glinka zielona – z czego się składa?

Glinka zielona obfituje w dużą ilość makro- i mikroelementów. Wśród nich są:

  • krzem, który wpływa na przyspieszenie procesu gojenia oraz normalizuje wytwarzanie przez skórę sebum;
  • magnez, który spowalnia procesy starzenia się skóry, działa antyalergicznie i przeciwdziała stanom zapalnym;
  • wapń, który jest trzecim z pierwiastków wchodzących w skład glinki zielonej, wspomaga regenerację komórek, sprawia, że skóra jest bardziej napięta i nawilżona;
  • selen, który odpowiada za ujędrnienie skóry, zmniejsza przebarwienia. Ma również działanie przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne, a także chroni przed promieniowaniem UVA;
  • mangan mający działanie korygujące zmarszczki poprzez niwelowanie napięcia skóry; zapewnia skórze ochronę przed działaniem wolnych rodników;
  • fosfor, który odbudowuje komórki, zachowując pH skóry na właściwym poziomie;
  • miedź wpływająca bezpośrednio na uelastycznienie i dotlenienie komórek skóry; reguluje również pracę gruczołów;
  • żelazo, dzięki któremu organizm jest w stanie znacznie lepiej przyswajać kolagen oraz stymuluje regenerację uszkodzonych komórek.

Maseczka z glinki zielonej

Maseczka z glinki zielonej posiada silne właściwości absorpcyjne, przez co polecana jest do skóry tłustej czy mieszanej, a więc ze skłonnością do przetłuszczania się. Maska z zielonej glinki działa oczyszczająco i zapobiega rozwojowi zaskórników i wyprysków.

Jak przygotować domową maseczkę z glinki zielonej?

Składniki:

  • glinka,
  • woda termalna lub mineralna lub wybrany hydrolat.

Składniki mieszamy w równych proporcjach w miseczce innej niż metalowa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także