Maseczki do każdego typu skóry. Zobacz, jakie składniki sprawdzą się w przypadku twojej cery
Jesienne miesiące to dobry czas na intensywną pielęgnację skóry po lecie. W ramach domowych zabiegów idealnie sprawdzą się maseczki na bazie naturalnych składników. Zobacz, które z nich pokocha twoja cera!
21.09.2021 12:38
Szorstka i odwodniona, wrażliwa z tendencją do podrażnień, tłusta i trądzikowa, a może pozbawiona jędrności, z pierwszymi oznakami upływu czasu? Doskonale wiemy, że skóra potrafi być kapryśna, a jej problemy mogą spędzać sen z powiek. Co gorsza, nierzadko zdarza się, że w pakiecie z suchą cerą dostajemy jeszcze wypryski i podrażnienia, a tłusta skóra w niektórych miejscach wykazuje widoczne oznaki odwodnienia. Kluczem do rozwiązania każdego z tych dylematów jest odpowiednio dobrana pielęgnacja, złożona z naturalnych produktów. Gwarantujemy, że kiedy skóra otrzyma odpowiedni koktajl odżywczych, nawilżających i łagodzących składników, przestanie sprawiać kłopoty. Zobacz, jaka "dieta" pielęgnacyjna będzie najlepsza dla twojego typu cery i po które maseczki pielęgnacyjne warto sięgnąć.
Kiedy skora chce pić…
Przesuszona, szorstka skóra to prawdziwa zmora wielu kobiet w różnym wieku. Przyczyny odwodnienia naskórka mogą być różne. Czasem wina leży po stronie źle dobranej pielęgnacji, a czasem powodem są zaburzenia hormonalne, przyjmowane leki lub silne zabiegi i kuracje dermatologiczne. Objawów suchości nie należy ignorować, bo długotrwałe odwodnienie często skutkuje wieloma innymi, przykrymi problemami, które często wymagają konsultacji specjalisty. Nie od dziś wiadomo, że podstawą pielęgnacji anti-aging jest właśnie utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Sucha skóra traci jędrność i zdrowy koloryt, a po pewnym czasie na jej powierzchni zaczynają pojawiać się zmarszczki. Co ciekawe, przesuszony naskórek może być przyczyną problemów z trądzikiem. Kiedy poziom nawodnienia jest drastycznie niski, skóra zaczyna ratować się, wydzielając zwiększoną ilość ochronnego sebum, które w nadmiarze zatyka pory i powoduje powstawanie wyprysków. Ponadto, skucha skóra ma tendencje do łuszczenia, podrażnień i przykrego uczucia pieczenia. Jak do tego nie dopuścić?
Ratunkiem dla przesuszonej skóry są maseczki zkwasem hialuronowym, gliceryną, nawilżającymi wyciągami roślinnymi, jak np.: ekstrakt z aloesu, hibiskusa lub tarczycy bajkajskiej, a także odżywcze składniki mineralne i ochronne antyoksydanty. W okresie intensywnego przesuszenia radzimy omijać produkty o działaniu antybakteryjnym, ściągającym i przeciwtrądzikowym, gdyż mogą tylko pogłębić problem.
Pieczenie i zaczerwienienia. Jak sobie z nimi radzić?
Swędzenie, pieczenie i podrażnienia skóry to częste objawy w okresie jesienno – zimowym. Na te przykre dolegliwości najbardziej narażone są osoby o cerze szczególnie delikatnej i wrażliwej, która źle znosi nagłe zmiany temperatur, wiatr i chłodne powietrze. W sytuacji, gdy skóra źle reaguje na kontakt z wodą i stosowane kosmetyki, a do tego jeszcze czerwienieje, szczypie i łuszczy się, warto podarować jej łagodzący opatrunek na bazie lipidów, które momentalnie przywrócą jej komfort i miękkość. W fazie ostrego zaognienia cery zapomnij o ostrych peelingach i produktach o działaniu przeciwzapalnym i złuszczającym. To czas, kiedy skóra potrzebuje przede wszystkim odpoczynku, wytchnienia i regeneracji. Kiedy odzyska odpowiednie poziom nawilżenia i odbuduje barierę hydro – lipidową, przykre dolegliwości staną się tylko wspomnieniem.
Tajna broń w walce z pryszczami
Wiele lat temu uważano, że problemy z trądzikiem to domena nastolatek. Ten mit to już przeszłość. W rzeczywistości pryszcze mogą pojawiać się w każdym wieku, bo za ich powstawanie, oprócz nieprawidłowej diety i źle dobranej pielęgnacji, odpowiadają także hormony. Kuracjom przeciwtrądzikowym w równej mierze poddają się osoby młode, jak i posiadaczki cery dojrzałej. Ponieważ wypryski lubią zaskakiwać i zwykle pojawiają się w najmniej oczekiwanych momentach, jak np. ważne spotkanie, impreza lub randka, warto mieć w pogotowiu produkty, które szybko poradzą sobie z takimi przykrymi niespodziankami. Naszym faworytem są antybakteryjne maski o działaniu przeciwzapalnym i matującym, które łagodzą stan zapalny na skórze i przyspieszają proces leczenia. Pamiętaj, że pryszczy nie należy wyciskać, bo na skutek zadrapania bakterie przenoszą się na inne obszary skóry, wywołując kolejne zmiany zapalne.
Jakie składniki w maseczkach pomogą w walce z zanieczyszczoną cerą i wypryskami? Idealnie sprawdzą się w tym celu naturalne glinki, torf, wyciągi roślinne, węgiel o działaniu przeciwzapalnym, siarczan cynku, który przyspiesza gojenie, kwasy AHA i ekstrakty ziołowe. Nie należy też zapominać o nawilżeniu – kwas hialuronowy i gliceryna przywrócą skórze odpowiedni poziom wilgoci, komfort i jedwabistą miękkość.