Blisko ludziMataja - ekspercki blog dla mam. Z ich pomocą rodzicielstwo to pestka!

Mataja - ekspercki blog dla mam. Z ich pomocą rodzicielstwo to pestka!

Mataja - ekspercki blog dla mam. Z ich pomocą rodzicielstwo to pestka!
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska
07.05.2017 13:04, aktualizacja: 08.06.2018 14:47

Rodzicielstwo stanowi naprawdę nie lada wyzwanie. Nic dziwnego, że świeżo upieczone matki szukają pomocy w wychowaniu dziecka na wszelkie możliwe sposoby. Dobre rady teściowych i przyjaciółek mogą jednak przynieść zupełnie odwrotny skutek od zamierzonego. Tutaj na scenę wchodzi blog Mataja, na którym młode mamy serwują treści oparte na badaniach naukowych.

W sieci jak grzyby po deszczu pojawiają się blogi z poradami dla młodych mam, szukających sposobów na udane rodzicielstwo. Niestety większość z nich wypełniona jest tekstami opartymi tylko i wyłącznie na osobistych doświadczeniach. Spośród nich wyraźnie wybija się Mataja, czyli blog o macierzyństwie tworzony tylko i wyłącznie na bazie opinii ekspertów.

Blog prowadzą dwie autorki, Alicja i Danuta. Alicja jest mamą dwójki dzieci, a jej ogromną pasją jest nauka w każdej możliwej dziedzinie. Przygotowując materiały stawia przede wszystkim na fakty znalezione w specjalistycznej literaturze i internecie. Drugą mamą tworzącą Mataję jest dr Danuta. Położna, doradca laktacyjny i absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ona dba o to, by we wpisach nie zabrakło głosu lekarza, znającego proces ciąży i porodu od podszewki.

Mimo naukowych treści płynących z bloga, nie ma obaw, że ktoś ich nie zrozumie. Wszystkie fakty przełożone są na prosty i przystępny język, okraszone są solidną dawką poczucia humoru i odniesieniami do własnych doświadczeń autorek.

Z ich wpisów młode mamy dowiedzą się jak to jest z klapsami, w co bawić się z dzieckiem, kiedy padają z nóg i jak ciąża oraz macierzyństwo wyglądają w Indiach.

Wachlarz informacji jest naprawdę rozległy i pomoże każdej rodzicielce w spokojnym wychowywaniu dziecka. A wszystko w sposób, który potwierdzają eksperci!

Źródło artykułu:WP Kobieta