Trwa ładowanie...
d3nqxyo

Mataja - ekspercki blog dla mam. Z ich pomocą rodzicielstwo to pestka!

Rodzicielstwo stanowi naprawdę nie lada wyzwanie. Nic dziwnego, że świeżo upieczone matki szukają pomocy w wychowaniu dziecka na wszelkie możliwe sposoby. Dobre rady teściowych i przyjaciółek mogą jednak przynieść zupełnie odwrotny skutek od zamierzonego. Tutaj na scenę wchodzi blog Mataja, na którym młode mamy serwują treści oparte na badaniach naukowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mataja - ekspercki blog dla mam. Z ich pomocą rodzicielstwo to pestka!
(123RF.COM)
d3nqxyo

W sieci jak grzyby po deszczu pojawiają się blogi z poradami dla młodych mam, szukających sposobów na udane rodzicielstwo. Niestety większość z nich wypełniona jest tekstami opartymi tylko i wyłącznie na osobistych doświadczeniach. Spośród nich wyraźnie wybija się Mataja, czyli blog o macierzyństwie tworzony tylko i wyłącznie na bazie opinii ekspertów.

Blog prowadzą dwie autorki, Alicja i Danuta. Alicja jest mamą dwójki dzieci, a jej ogromną pasją jest nauka w każdej możliwej dziedzinie. Przygotowując materiały stawia przede wszystkim na fakty znalezione w specjalistycznej literaturze i internecie. Drugą mamą tworzącą Mataję jest dr Danuta. Położna, doradca laktacyjny i absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ona dba o to, by we wpisach nie zabrakło głosu lekarza, znającego proces ciąży i porodu od podszewki.

Mimo naukowych treści płynących z bloga, nie ma obaw, że ktoś ich nie zrozumie. Wszystkie fakty przełożone są na prosty i przystępny język, okraszone są solidną dawką poczucia humoru i odniesieniami do własnych doświadczeń autorek.

Z ich wpisów młode mamy dowiedzą się jak to jest z klapsami, w co bawić się z dzieckiem, kiedy padają z nóg i jak ciąża oraz macierzyństwo wyglądają w Indiach.

Wachlarz informacji jest naprawdę rozległy i pomoże każdej rodzicielce w spokojnym wychowywaniu dziecka. A wszystko w sposób, który potwierdzają eksperci!

d3nqxyo

Podziel się opinią

Share

d3nqxyo

d3nqxyo