Trwa ładowanie...
d1tvh11

Matki mogą nam przekazać nieszczęśliwą miłość. Dziedziczymy ją

Bycie w związku nie jest prostą sprawą. Ludzkie relacje są skomplikowane, a teraz kolejną przeszkodą okazuje się być genetyka. Oprócz wysokiego wzrostu czy długich nóg, można odziedziczyć także nieudane życie miłosne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Badacze doszli do wniosku, że jest silny związek między związkami naszego rodzica a naszymi
Badacze doszli do wniosku, że jest silny związek między związkami naszego rodzica a naszymi (123RF)
d1tvh11

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badanie pt. "Międzygeneracyjne przekazywanie partnerów". Jego autorzy, Claire M. Kamp Dush, Rachel Arocho, Sara Mernitz oraz Kyle Bartholomew, zbadali ok. 12 tysięcy Amerykanów na przestrzeni ponad 30 lat. Zajmowali się sprawdzaniem zależności pomiędzy tym, ilu partnerów w życiu miała matka, a ile mają jej dzieci.

Badacze doszli do wniosku, że jest silny związek między związkami naszego rodzica a naszymi. Przede wszystkim wpływają na niego czynniki genetyczne, takie jak skłonność do depresji czy umiejętność radzenia sobie z emocjami. To m.in. od nich zależy, jak bardzo udana będzie relacja z partnerem.

Główna autorka badania, Dush, zwraca uwagę na to, iż matki, które "miały więcej partnerów, mogą nie mieć dobrych umiejętności społecznych, nie radzić sobie z konfliktami lub mogą mieć problemy ze zdrowiem psychicznym". W rezultacie może to prowadzić to osłabienia relacji oraz niestabilności. Te cechy mogą zostać także przekazane potomstwu.

d1tvh11

Te wyniki nie oznaczają jednak, że osoby, których rodzice mieli nieudane życie miłosne, też są skazane na niepowodzenie w związkach. Autorzy badań podkreślali, że nad swoim zachowaniem i nad relacjami można pracować przez całe życie, często odnosząc sukces. Niezwykle ważne jest, by pamiętać o tym, jak dużą rolę odgrywają związki z innymi ludźmi. Wpływają nie tylko na nas, lecz także na nasze dzieci i rodziny.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d1tvh11

Podziel się opinią

Share

d1tvh11

d1tvh11