GwiazdyMeg Ryan była gwiazdą lat 90. Jak wygląda i co robi dziś?

Meg Ryan była gwiazdą lat 90. Jak wygląda i co robi dziś?

Meg Ryan w młodości
Meg Ryan w młodości
Źródło zdjęć: © Getty Images | Eric Robert / Contributor
oprac. KPL
29.04.2021 17:51

Meg Ryan jest bez wątpienia jednym z symboli lat 90. Aktorka, którą większość z nas zapamiętała z komedii romantycznych, w tym roku skończy 60 lat. Niestety, na własne życzenie nie przypomina już siebie sprzed lat.

Co ciekawe, popularna aktorka ma polskie korzenie za sprawą ojca – Harry’ego Hyry – nauczyciela matematyki. Jej kariera rozpoczęła się od modelingu, dzięki któremu dorabiała na studiach dziennikarskich. Przed kamerą debiutowała jako dwudziestolatka, w dramacie "Bogate i sławne" (1981).

Królowa komedii romantycznych

Jednak największą popularność miały przynieść Ryan nieco późniejsze produkcje. Międzynarodową rozpoznawalność zyskała dzięki filmowi "Kiedy Harry poznał Sally", a jej pozycje w branży przypieczętowały kolejne komedie romantyczne, m.in. "Bezsenność w Seattle" czy "Masz wiadomość".

To właśnie Ryan zapoczątkowała modę na krótsze włosy i nieco nonszalancki wizerunek dziewczyny z sąsiedztwa. Za sprawą kreowanych przez siebie ról kojarzyła się bardziej z jeansami i koszulą niż eleganckimi sukienkami.

Niestety, z czasem rozchwytywana do pewnego momentu gwiazda, coraz rzadziej otrzymywała angaże. Na początku lat dwutysięcznych jej kariera gwałtownie wyhamowała.

- W Hollywood mieli takie podejście do mnie, jak ja do nich. Miałam dość, oni też. Ja już naprawdę nie mogę robić tych komedii romantycznych. Ileż można! – mówiła.

Meg Ryan od kilku lat nie zagrała w żadnym filmie
Meg Ryan od kilku lat nie zagrała w żadnym filmie© Getty Images | Axelle/Bauer-Griffin

Zmiany w wyglądzie

Natomiast sama Ryan zaczęła się bardzo mocno zmieniać. W jej przypadku nie był to jednak naturalny proces starzenia, a uzależnienie do zabiegów medycyny estetycznej, któremu uległo wiele, zwłaszcza amerykańskich, gwiazd.

Cechami charakterystycznymi blondynki o delikatnej urodzie stały się powiększone usta, "napompowane" policzki i nienaturalnie naciągnięta skóra.

Sama Ryan podkreślała wielokrotnie, że opinia innych obchodzi ją tyle, co zeszłoroczny śnieg. W jednym z wywiadów przyznała:

- Nigdy nie traktowałam serio wyrażanych o mnie opinii. Dlatego też aż tak bardzo nie cierpię z powodu plotek.

Nie zmienia to jednak faktu, że od 2015 roku Ryan całkowicie przestała być aktywna zawodowo. Choć stroni od show-biznesu, od czasu do czasu zdarza się jej pojawić na branżowej imprezie. Wówczas cała uwaga mediów skupia się na wyglądzie aktorki.

Meg deklarowała jakiś czas temu, że zrezygnowała z botoksu. Faktycznie, nowsze zdjęcia dają nadzieję, że odzyska mimikę i dawne rysy twarzy. Być może wówczas otrzyma wreszcie interesującą propozycję roli, na którą przecież w pełni zasługuje.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (76)
Zobacz także