Blisko ludziMeghan Markle idzie w ślady księżnej Diany. Kate przygotowuje się do bycia królową

Meghan Markle idzie w ślady księżnej Diany. Kate przygotowuje się do bycia królową

Meghan Markle idzie w ślady księżnej Diany. Kate przygotowuje się do bycia królową
Źródło zdjęć: © Getty Images
Agata Porażka
13.09.2019 16:02, aktualizacja: 14.09.2019 20:45

Meghan Markle i Kate Middleton to obok królowej Elżbiety II najważniejsze kobiety w brytyjskiej monarchii. Ich zachowanie jest analizowane przez krytyków z całego świata, którzy na podstawie drobnych gestów są w stanie wiele powiedzieć o księżnych.

Meghan Markle i zasady

Meghan Markle, od kiedy została członkiem rodziny królewskiej, nie zawsze chciała stosować się do wszystkich zasad. Księżna Sussex często przekracza granice, pozwala sobie na więcej i nie przejmuje się zdaniem specjalistów od etykiety.

Były kamerdyner księcia Karola, Grant Harrold, w rozmowie z "Daily Mail" zasugerował, że Meghan "pokazuje, że brytyjska rodzina królewska jest współczesną rodziną z XXI wieku" a także, że "kontynuuje tradycję Diany" poprzez... przytulanie dzieci i osób dorosłych.

Kate Middleton jako przyszła królowa

Nieco inne zachowanie prezentuje Kate Middleton, która "przestrzega królewskiej etykiety co do joty", zachowując dystans i oferując uściski dłoni innym osobom. Jedyne wyjątki od tej reguły to dzieci i osoby, które same przytulają się do księżnej.

"Jako przyszła królowa, Kate zawsze przestrzegała królewskiej etykiety co do joty i uścisk dłoni jest w tym przypadku normą" - dodaje Judi James, ekspert od mowy ciała.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl