Trwa ładowanie...
Meghan Markle

Meghan Markle świętuje Dzień Kobiet. Odwiedziła ważne dla Brytyjek miejsce

Meghan Markle przebywa w Anglii, gdzie wypełnia ostatnie obowiązki względem królowej. Księżna Sussexu z okazji Dnia Kobiet odwiedziła Dagenham, gdzie mieści się ważna w historii Brytyjek fabryka Forda.

Share
Meghan Markle świętuje Dzień Kobiet. Odwiedziła ważne dla Brytyjek miejsce
Źródło: Getty Images
d12y9r4

Meghan Markle, jeszcze zanim została księżną, dała się poznać jako aktywistka i zapalona feministka, która z zaangażowaniem walczy o prawa kobiet. Nic więc dziwnego, że to właśnie ona pojawiła się w tym tak ważnym dla historii Brytyjek miejscu.

Meghan Markle świętuje Dzień Kobiet

Fabryka Forda w Dagenham na zawsze zapisała się w historii Anglii dzięki strajkowi, jaki ponad 50 lat temu rozpoczęły pracujące tam kobiety, wstrzymując tym działanie fabryki na całe trzy tygodnie. Ich strajk był odpowiedzią na nierówności ze względu na płeć i płace oraz zakwalifikowanie ich do grupy pracowników mniej wykwalifikowanych, bez względu na umiejętności.

Protest, który zakończył się dopiero po uzyskaniu przez nie podwyżki, był kamieniem milowym w drodze o równouprawnienie kobiet, a dwa lata później parlament w Wielkiej Brytanii uchwalił ustawę o równym wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn na równych stanowiskach.

Markle, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Kobiet i upamiętnić tamte wydarzenia, odwiedziła Dagenham, gdzie spotkała się z Geraldine Dear, uczestniczką strajku oraz uczniami Robert Clack School, z którymi porozmawiała o inspirujących ich kobietach. Relacją z wizyty podzielono się na oficjalnym profilu księżnej i księcia Sussex.

d12y9r4

"Geraldine i inne kobiety, które miały siłę, aby stanąć w obronie swoich praw, to najlepszy przykład na to, że bez względu na to, jak mały i bezwartościowy możesz się poczuć w piramidzie społecznej, bez względu na to, jaki masz kolor skóry i jakiej jesteś płci, masz głos i prawo do zabrania głosu za tym, co słuszne" – mówiła poruszona Markle, która już 31 marca oficjalnie przestanie reprezentować brytyjską rodzinę królewską.

W Holandii walczą o prawa "sexworkerów". Polskie prostytutki z tego kpią

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12y9r4

Podziel się opinią

Share
d12y9r4
d12y9r4