Trwa ładowanie...

Mette-Marit spotkała się z młodzieżą. Mimo choroby znajduje siłę do walki

Informacja o tym, że księżna Mette-Marit jest śmiertelnie chora, wstrząsnęła Norwegami. Księżna od razu ogłosiła, że się nie podda i od 2018 roku, kiedy to zdiagnozowano u niej chorobę, cieszy się każdym dniem. 27 lutego spotkała się z młodzieżą i wolontariuszami Fellesverket Sandvika.

Share
Mette-Marit spotkała się z młodzieżą. Mimo choroby znajduje siłę do walki
Źródło: Getty Images
d32ati6

Mette-Marit w 2018 roku dowiedziała się, że jest śmiertelnie chora. Lekarze poinformowali ją o samoistnym włóknieniu płuc. Przyczyna choroby nie jest znana, nie ma na nią lekarstwa. Księżnej dawano dwa do pięciu lat życia.

Mimo to Mette-Marit znalazła w sobie siłę i nadal pełni funkcje publiczne, a jej optymizm udziela się wielu osobom. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała właśnie zdjęcie ze spotkania z młodzieżą i wolontariuszami Fellesverket Sandvika.

Mette-Marit spotkała się z młodzieżą

Księżna podzieliła się ze swoimi fanami zdjęciem ze spotkania z młodzieżą. "Dzisiaj odwiedziłam Fellesverket Sandvika. Zmiażdżono mnie w bilard, przeszłam szkolenie z gry w piłkę nożną FIFA i pomagałam w rozwiązywaniu zadań domowych. Ale co najważniejsze, spotkałam wspaniały tłum młodzieży i dorosłych, którzy razem tworzą świetne miejsce do życia" – wyraziła swoją wdzięczność księżna.

d32ati6

Mette-Marit swoją postawą pokazuje, że choroba nie musi być wyrokiem. Pomimo tego, że często bywa ciężko, księżna znajduje w sobie siłę do walki. Taka postawa jest godna naśladowania.

Zobacz także: Siłaczki odc. 6. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32ati6

Podziel się opinią

Share
d32ati6
d32ati6