Qaqwqwrqw

Mężczyzna przedawkował Viagrę. Będzie tego bardzo żałował

Jeśli chodzi o leki na receptę, niezwykle ważne jest, aby trzymać się zalecanej dawki. W końcu jest ona zalecana z jakiegoś powodu. Niestety pewien mężczyzna musiał przekonać się o tym na własnej skórze. Przekroczył on zalecaną dawkę Viagry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna przedawkował Viagrę. Będzie tego bardzo żałował
Mężczyzna przedawkował Viagrę. Będzie tego bardzo żałował (123RF)
Qaqwqwrqw

31-letni mężczyzna, który zażywał lek wspomagający zaburzenia erekcji, został przyjęty do szpitala. Cierpiał na poważne problemy ze wzrokiem.
W nowych badaniach, prowadzonych przez Mount Sinai, naukowcy potwierdzili, że wysokie dawki Viagry mogą uszkodzić wzrok. Najbardziej niepokojące jest jednak to, że efekty mogą być trwałe. Richard Rosen, dyrektor Retina Services w New York Eye and Ear Infirmary of Mount Sinai, a jednocześnie główny autor badania mówi - Ludzie żyją zgodnie z filozofią, że jeśli odrobina substancji jest dobra, to po większej dawce jest o wiele lepiej. Badanie to pokazuje, jak niebezpieczna może być duża dawka powszechnie stosowanego leku.

Rosen i jego zespół badali siatkówkę 31-letniego mężczyzny i wyniki nie okazały się dobre. Siatkówka mężczyzny była uszkodzona, prawdopodobnie trwale.
- Chociaż wiemy, że zaburzenie widzenia barwnego jest dobrze opisanym efektem ubocznym tego leku, nigdy nie byliśmy w stanie zwizualizować jego strukturalnego działania na siatkówkę. Aż do teraz – mowi Rosen.

Mężczyzna przyznał się do znacznego przekroczenia zalecanej, 50-miligramowej dawki Viagry, którą kupił online. Medykom powiedział, że symptomy zaczęły pojawiać się szybko. Nie był jednak w stanie dokładnie określić, ile wziął. Chociaż zawsze należy przestrzegać wytycznych, nawet zalecane dawki Viagry mogą powodować niewielkie "zaburzenia widzenia" - zwykle w postaci niebieskawego zamglenia. Chociaż te objawy zwykle znikają szybko.
Niestety wzrok pacjenta nie uległ poprawie, a lekarze twierdzą, że uszkodzenia są nieodwracalne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw