Trwa ładowanie...

Mieszka w Szwecji. Zmiażdżyła kurator Nowak

Małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak w wywiadzie dla Wirtualnej Polski poinformowała o "pokojach do masturbacji", które rzekomo istnieją w szwedzkich przedszkolach. - To są pomówienia i kompletne głupoty - odpowiada jej Katarzyna Tubylewicz, Polka mieszkająca w Szwecji.

Katarzyna Tubylewicz komentuje słowa kuratorki oświaty Barbary NowakKatarzyna Tubylewicz komentuje słowa kuratorki oświaty Barbary NowakŹródło: East News, Instagram, fot: Archiwum prywatne, East News
d348a3j
d348a3j

Barbara Nowak, małopolska kuratorka oświaty, udzieliła ostatnio wywiadu Wirtualnej Polsce. Podczas rozmowy z Pawłem Figurskim odniosła się m.in. do tematu edukacji seksualnej w Polsce oraz w innych krajach.

O komentarz do zaskakujących wypowiedzi kuratorki poprosiliśmy Katarzynę Tubylewicz, autorkę książki "Szwedzka sztuka kochania. O miłości i seksie na Północy". - Gdyby nie fakt, że Szwecja jest krajem, który bardzo szanuje wolność słowa, to ambasada by w jakiś sposób włączyła się w ten temat - podkreśla pisarka i dziennikarka.

"On potem wie, że też sam może się masturbować"

Kuratorka stwierdziła we wspomnianej rozmowie: - WHO wskazuje na cele, mamy bardzo szybko zainteresować młodego człowieka swoim ciałem, przyjemnością ze sztucznie rozbudzanej seksualności. Te środowiska twierdzą, że najłatwiej rozładować emocję małego dziecka poprzez masturbację. W szwedzkich przedszkolach są specjalne pokoje, do których nauczycielka idzie z dzieckiem i go masturbuje. On potem wie, że też sam może się masturbować.

d348a3j

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"To jest hit". Testujemy serum dla świeżej skóry. Zobacz recenzję

Na pytanie dziennikarza, gdzie tak jest, zaleciła, żeby "sobie poczytał". - To są informacje od nauczycieli stamtąd. Polka pracująca w przedszkolu w Szwecji mi o tym opowiadała, była przerażona - dodała kuratorka.

"Trudno do tych absurdalnych wypowiedzi się odnieść"

Katarzyna Tubylewicz, autorka książki "Szwedzka sztuka kochania. O miłości i seksie na Północy", nie kryje zdumienia wypowiedzią kuratorki Barbary Nowak. Pisarka i dziennikarka na co dzień mieszka w Szwecji. Współpracuje też z polską oraz szwedzką prasą.

- To są pomówienia i kompletne głupoty, napełniają mnie niesmakiem. W zasadzie trudno do tych absurdalnych wypowiedzi się odnieść, bo zasługują jedynie na lekceważenie i przede wszystkim na to, by ich nie rozpowszechniać, bo jest to przykład paskudnego fake newsa. Ale dobrze, odpowiem: takie rzeczy nie mają miejsca w Szwecji - zaznacza Tubylewicz.

- Dodam, że pani kurator wypowiada się często w taki sposób, że trudno traktować ją jako źródło sprawdzonych informacji na jakikolwiek temat i dziwi mnie, że osoba na takim stanowisku może być tak odklejona od rzeczywistości - kontynuje.

"Szwecja była pierwszym krajem na świecie, który zakazał bicia dzieci"

Dziennikarka podkreśla, że Szwecja jest państwem, które niezwykle dba o prawa najmłodszych obywateli. To właśnie tutaj w 1958 r. zakazano bicia dzieci w szkołach, a 1979 roku również w domach rodzinnych.

- Norwegia i Szwecja często są oskarżane, że tu zbyt łatwo instytucje państwa odbierają dzieci rodzicom. Jeżeli do takich rzeczy dochodzi, to właśnie dlatego, że w rodzinach dzieje się coś niedobrego, nieletnim dzieje się krzywda. Pomysł, że molestowanie seksualne dzieci w przedszkolach mogłoby być usankcjonowane prawem i wprowadzone jako zasada normalnego działania, jest po prostu horrendalną głupotą i ośmiesza osobę, która takie treści rozpowszechnia - dodaje.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d348a3j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d348a3j