Milenialsi jedzą za dużo. Mogą zostać najgrubszym pokoleniem
Hamburger czy sałatka? Cola, a może woda? Pokolenie milenialsów, choć wie jak należy się odżywiać, to często na obiad serwuje sobie fast foody. Eksperci ostrzegają, że zła dieta może doprowadzić ich do wielu chorób.
Dzisiejsi milenialsi mają żal do całego świata. O to, że ktoś każe im pracować, o to, że nikt nie słucha ich potrzeb czy są źli i o to, że ktoś narzuca im styl życia. Rozkazy, nakazy i zakazy nie są dobrze odbierane przez pokolenie Y. Milenialsi lubią sami decydować o sobie, wydaje im się, że " wiedzą oni wszystko najlepiej". I tak zdaniem brytyjskich ekspertów milenialsi m.in.: nie potrafią zapanować nad pokusą jedzenia. Aż 7 na 10 osób urodzonych w latach 1980-1995 nim doczeka "wieku średniego" będzie otyła. Według "Cancer Research UK" zła dieta może doprowadzić nawet do zachorowania na raka.
Pokolenie otyłych?
Jak czytamy w BBC Wielka Brytania jest najbardziej otyłym krajem w Europie Zachodniej. Młodzież na wyspach tyje najszybciej, co potwierdzają badania "Cancer Research UK". W 1993 roku w Wielkiej Brytanii otyłych było 15 proc. społeczeństwa, a trzy lata temu już 27 proc. W 2015 roku najwyższy poziom otyłości zaobserwowano u osób w wieku od 55 do 64 lat. Ale według ekspertów pokolenie milenialsów może prześcignąć tę grupę.
Zob. też: Co brytyjscy milenialsi wiedzą na temat historii swojego kraju? Przerażające badania
Zdaniem prof. Lindy Bauld, eksperta do spraw zdrowotnych, niezwracanie uwagi na dodatkowe kilogramy może mieć związek z zachorowaniem na raka. - Szkody wywołane objadaniem się mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na raka, w taki sam sposób jak palenie papierosów - mówi Bauld. Dodaje, że choć milenialsi próbują podążać za trendami i starają się zdrowo jeść, to mimo wszystko ulegają pokusom i nie potrafią zrównoważyć diety. - Aby utrzymać swoją wagę należy jeść dużo owoców, warzyw i pełnoziarnistych produktów. Fast foody trzeba ograniczyć - zaleca profesor.
- Wiele osób ma trudności z rozpoznawaniem otyłości. To jest niebezpieczne, że nadwaga staje się normalnością - stwierdza prof. Russel Viner z Royal Collage od Paediatrics i Child Healt.