Trwa ładowanie...
d3qtkw7
Miliony Polek cierpią z powodu nietrzymania moczu. "Po porodzie statystyka wzrasta"

Miliony Polek cierpią z powodu nietrzymania moczu. "Po porodzie statystyka wzrasta"

– Kilka milionów kobiet w Polsce cierpi z powodu tej dysfunkcji – mówi dr Adam Gumkowski, chirug, który od blisko 30 lat przeprowadza zabiegi miejsc intymnych wśród Polek. W rozmowie z Aleksandrą Hangel ekspert opowiedział o tym powszechnym problemie.

Kiedy zaczynał pan wykonywać takieRozwiń

Transkrypcja:

Kiedy zaczynał pan wykonywać takie zabiegi, to przychodziło tych kobiet więcej czy mniej? Zupełnie inne mieliśmy możliwości. Wtedy oprócz tak naprawdę umiejętności manualnych nic nie było. Czyli tak zwany nóż i ręce. W tej chwili to się zmieniło i jest dużo zabiegów poprawiających dysfunkcje. Czyli to, o czym cały czas mówię. Nietrzymanie moczu jest to ogromny problem społeczny, naprawdę ogromny, niedoceniany. Nie wiem dlaczego, ale jest to ogromny problem. To jest - myślę, że kilka milionów kobiet w Polsce cierpi z tej dysfunkcji. Kilka milionów, to bardzo dużo. Kilka milionów - bardzo dużo. Po 50-tym roku życia średnio to jest powyżej połowy społeczeństwa kobiet. To jest - co druga ma nietrzymanie moczu. A potem coraz więcej ich jest. Co druga generalnie w Polsce, a jakby po porodzie statystyka pewnie wzrasta? Wśród kobiet po porodzie. Tak, to co mówię.
d3qtkw7
d3qtkw7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj