Trwa ładowanie...

Miss Ukrainy straciła koronę. Bo ma dziecko i jest rozwódką

Miss Ukrainy Veronika Didusenko została pozbawiona korony zaledwie tydzień po swoim zwycięstwie. Powód? 23-latka jest rozwódką z dzieckiem. Zdaniem organizatorów, nie miała prawa startować w konkursie.

Share
Miss Ukrainy straciła koronę. Bo ma dziecko i jest rozwódką
Źródło: Instagram.com
d1wl0dz

Weronika Didusenko na oczach całego kraju została Miss Ukrainy. Po tym jak zabrała już koronę do domu, organizatorzy odkryli, że ich oszukała. W ankiecie do konkursu podała, że jest stanu wolnego i nie ma dzieci. Okazało się to nieprawdą.

Ukraiński konkurs piękności z założenia wyklucza mężatki, rozwódki i matki. W oświadczeniu wyjaśniono, że 23-latka nie ma w związku z tym prawa nosić korony ani reprezentować Ukrainy na Miss Universe. Dodano, że wkrótce zostanie zastąpiona inną uczestniczką.

d1wl0dz

Didusenko skomentowała sprawę na Instagramie, pisząc, że dziękuje za wsparcie w "tym trudnym czasie". Nie wyjaśniła, czemu nie wspomniała organizatorom o swojej sytuacji życiowej ani czy była świadoma ustalonych przez nich zasad. Część internautów jest oburzona postawą organizatorów, inni – postawą Ukrainki.

Warto dodać, że do 2013 roku w Wielkiej Brytanii, podczas analogicznego konkursu panowały podobne zasady. Mężatki ani matki nie miały szans na tytuł miss. W tej chwili jest inaczej. "Bycie żoną lub matką nie ma wpływu na karierę zawodową kobiet w XXI wieku, więc mocno wierzymy, że kobieta, która jest lub była w związku małżeńskim albo ma dzieci, może być silnym pozytywnym wzorcem do naśladowania dla innych" – tłumaczono decyzję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wl0dz

Podziel się opinią

Share
d1wl0dz
d1wl0dz