Blisko ludziModelka plus size zalała się łzami po sesji dla "Vogue'a". "Nie jesteś plus size, jesteś koszmarnie otyła"

Modelka plus size zalała się łzami po sesji dla "Vogue'a". "Nie jesteś plus size, jesteś koszmarnie otyła"

Modelka plus size zalała się łzami po sesji dla "Vogue'a". "Nie jesteś plus size, jesteś koszmarnie otyła"
Źródło zdjęć: © Instagram.com | Callie Thorpe

25.07.2017 13:18, aktual.: 25.07.2017 17:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znana modelka plus Callie Thorpe nie kryje emocji. Odkąd wystąpiła w sesji zdjęciowej dla brytyjskiego "Vogue'a", nie może poradzić sobie z internetowym hejtem. – Nie byłam w stanie wyrzucić tego ze swojej głowy – mówi ze łzami w oczach o internetowym hejcie, jakiemu musiała stawić czoło. O swoich odczuciach opowiada w filmiku: "Jak radzę sobie z nadużyciami w internecie".

– Wystąpić w "Vogue'u", to była naprawdę duża sprawa – mówi modelka i blogerka. – Wiem, że nie powinnam skupiać się na tym, że "Vogue" mnie docenił, ale byłam z siebie naprawdę dumna, wciąż jestem – dodaje.

Potem jej ton się zmienia. – Było 900 komentarzy, z których większość była podła. Od pięciu lat, kiedy jestem blogerką, nie czytałam tak strasznych rzeczy. Nie mogłam wyrzucić ich ze swojej głowy. Nie mogłam spać w nocy z powodu tego, co przeczytałam na swój temat – opowiada.

Modelka plus nie zdawała sobie sprawy, że od tej chwili przedmiotem hejtu stanie się również jej nagranie. Thorpe mogła przeczytać w komentarzach, że jest "wizualnie odpychająca". – Nie jesteś plus size, jesteś rażąco otyła – czytała w kolejnych wpisach. Callie postanowiła cofnąć możliwość dodawania komentarzy pod filmikiem, ale komentarzy przybywało w innych miejscach. W końcu modelka plus postanowiła odpowiedzieć na zarzuty w rozmowie z "Independent".

– Bycie otyłym jest widziane jako równoznaczne z byciem leniwym, łapczywym, byciem wyrzutkiem społecznym – mówi modelka. – Każda osoba, która ośmiela się czuć komfortowo we własnej skórze albo być szczęśliwa w swoim ciele, niezależnie od stanu zdrowia, nie ma prawa istnieć. Jeśli taka osoba nosi na przykład modne ubrania albo zakłada kostium kąpielowy, natychmiast oskarża się ją o promowanie otyłości i niezdrowych przyzwyczajeń – opowiada Thorpe.

Modelka plus size dodaje, że z hejtem spotyka się nie tylko w internecie. – Podczas mojej podróży poślubnej grupa mężczyzn krytykowała mnie, gdy jechałam rowerem – wspomina.

– Chciałabym odwołać się do ludzkiej wrażliwości i zwrócić uwagę na to, jak ich komentarze mogą wpływać na innych – dodaje modelka. – Jestem czyjąś żoną, córką, przyjaciółką, a czytanie takich rzeczy może być bardzo bolesne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (172)
Zobacz także