Trwa ładowanie...
d2v36sg

Mokre smokey eyes. Połyskliwy hit na wiosnę 2018

Nawet starannie wykonane smokey eyes w końcu się nudzi. Alternatywą dla najpopularniejszego sposobu malowania oczu jest mokre smokey eyes. Dlaczego mokre? Bo ma przypominać efekt jak po wyjściu z wody. Przedstawiamy makijaż, który będzie hitem tego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Efektowny makijaż oczu z obowiązkowym połyskiem - to właśnie "mokre smokey eyes"
Efektowny makijaż oczu z obowiązkowym połyskiem - to właśnie "mokre smokey eyes" (Adobe Stock)
d2v36sg

Makijaż, który doda twarzy wyrazu – mokre smokey eyes

Najprościej wykonasz mokre smokey eyes, nakładając na całą ruchomą część górnej powieki warstwę połyskliwego cienia do powiek. Możesz to zrobić na gotowy makijaż oka i potraktować jako wykończenie. Wystarczy nałożyć na powieki bazę pod cień, następnie obrysować oko precyzyjnym pędzelkiem z intensywnym i głębokim kolorem, a następnie wklepać jego cienką warstwę na całej powierzchni.

Mokre smokey eyes to podkreślenie mocniejszym, dość ciemnym cieniem całego oka, przy równoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu całej twarzy. Kluczowy jest połyskliwy cień do powiek, najlepiej o ciemniejszym kolorze. Podoba się nam w tym makijażu to, że podstawa to zdrowa i świetlista cera, a akcent kładziemy tylko na oczy.

Świetlista cera to podstawa

Idealnym tłem dla mocniejszego makijażu oczu jest nieskazitelną i promienna cera. Zamiast kontrowersyjnego konturowania, teraz kierujemy uwagę ku kosmetykom rozświetlającym całą twarz. Staranna pielęgnacja, peeling, oczyszczanie, tonizowanie i nakładanie odpowiedniego kremu jest niezbędne. Makijaż twarzy to w najbliższym czasie przede wszystkim kosmetyki z formułami nawilżającymi i subtelnie rozświetlającymi.

   www.samoloty.pl
(www.samoloty.pl)

Mokre smokey eyes w wieczorowej wersji

Ten rodzaj makijażu oczu spodoba się kobietom, które liczą na intensywny efekt. Mocniej napigmentowane i gęste cienie do powiek o konsystencji żelu, które mają dodatkowy efekt połysku, wymagają staranniejszego przygotowania skóry. Najlepiej nakładać bazę pod cień do powiek w każdym przypadku, także wtedy, kiedy wykonujemy dzienny, delikatny makijaż. Jeśli jednak liczymy na trwały, wieczorowy efekt z intensywnym kolorem i połyskiem – baza jest niezbędna.

Dobry patent na lepszy efekt makijażu to kremy pod oczy i rollery, które wspomagają napięcie skóry wokół oczu, niwelują nawet niewielkie oznaki zmęczenia i działają liftingująco. Efekt koloru i połysku utrzymuje się kilka godzin.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Efektownie, młodo i z efektem blasku

Kobiety, które są sceptyczne wobec wszelkich błyszczących efektów w makijażu i ubiorze, mogą być spokojne. Efekt mokrego smokey eyes jest łatwy do stopniowania. Nawet jedna warstwa delikatnego, rozświetlającego cienia o kremowej formule ożywi spojrzenie. Warto oczywiście uważać i nie przesadzić, bo niewłaściwie nałożony cień do powiek, np. na suchą skórę, może doda nam lat. Warto też uważać na... usta. Unikamy pomadek z kolorem, a jeśli jesteśmy przywiązani do intensywnie kolorowych ust, to oczy pozostają prawie nieumalowane.

   iStock.com
(iStock.com)
icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d2v36sg

Podziel się opinią

Share
d2v36sg
d2v36sg