Mrozisz pierogi na święta? Rób to tylko w taki sposób

Sposób mrożenia ma znaczenie, przecież zależy nam, aby świąteczne uszka czy pierogi smakowały jak najlepiej. Szefowie kuchni udzielają rad, jak przechowywać gotowe dania, by im przypadkiem nie zaszkodzić.

 Pierogi cieszą się na stole największym powodzeniem
Pierogi cieszą się na stole największym powodzeniem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Damian Pawlos

22.11.2023 14:53

Do świąt trzeba się odpowiednio przygotować. Najlepiej odpowiednio wcześnie, żeby nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę. Jednym z zadań, z którym możemy uporać się wcześniej, jest lepienie uszek i pierogów. Mrożenie nie zepsuje ich smaku, oczywiście pod warunkiem, że zrobimy to dobrze. Ten jeden trik pomoże uchronić mrożone pierogi przed późniejszym sklejaniem się i pękaniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przygotuj je wcześniej. Mrożone pierogi są równie smaczne

Święta Bożego Narodzenia to gorący okres. Zakupy, sprzątanie, gotowanie – czasami nie wiadomo, w co ręce włożyć. Na szczęście niektóre prace można rozłożyć w czasie. Świetnym pomysłem jest wcześniejsze ulepienie pierogów, które da się spokojnie zamrozić i w ten sposób przechować do świąt. Ten przysmak cieszy się na stole największym powodzeniem, więc warto zrobić duże zapasy, a kto miałby na to czas tuż przed Wigilią? Trzeba tylko wiedzieć, jak je zamrozić, aby na tym nie ucierpiały.

Jak mrozić pierogi? Mogą być surowe lub ugotowane

Mrożenie surowych pierogów wydaje się szybsze i mniej pracochłonne. Wystarczy ułożyć je na posypanej mąką tacce tak, aby się nie stykały. Na godzinę wstawiamy je do zamrażalki, a gdy stwardnieją, przekładamy do szczelnie zamykanych woreczków. Dzięki temu zajmą mniej miejsca, ale też nie wyschną. Każdy produkt, który umieszczamy w zamrażarce, zawsze warto opisać (z uwzględnieniem daty). Zamrożone pierogi możemy bezpiecznie przechować w zamrażarce do trzech miesięcy

Triki szefów kuchni. Dzięki temu pierogi będą pyszne

Można również zamrozić już lekko zblanszowane pierogi. Po ulepieniu wrzucamy je porcjami do osolonego wrzątku – nie powinno ich być za dużo, bo się posklejają lub popękają. Wystarczy im 30 sekund. Następnie ostrożnie wyjmujemy pierogi za pomocą łyżki cedzakowej i układamy na na blaszce oprószonej mąką lub posmarowanej olejem. Po wystygnięciu wkładamy je do zamrażarki na dwie godziny, a później przekładamy do woreczków i opisujemy. Tak przygotowane pierogi na pewno dotrwają do świąt. Są gotowe i czekają na swój wielki moment.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)