Ukryta funkcja garnków. Nie każdy o niej wie

Ukryta funkcja garnków. Nie każdy o niej wie

Gdzie odłożyć pokrywkę w trakcie gotowania?
Gdzie odłożyć pokrywkę w trakcie gotowania?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
10.10.2023 07:04, aktualizacja: 10.10.2023 15:56

W trakcie gotowania zdarza się, że musimy sięgnąć po pokrywę. Dzięki niej szybciej ugotujemy wodę, a także będziemy mieć pewność, że nasze dania na pewno będą udane. Jednak gdzie ją odłożyć, gdy chcemy zamieszać potrawę?

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że garnki mają specjalną funkcję, która ułatwia gotowanie oraz utrzymanie porządku w kuchni. Podczas przygotowania potraw łatwo zabrudzić kuchenkę czy blaty. Gotowana woda pryska w każdą stronę, sosy rozbryzgują się na kuchenkę, a dookoła szybko zaczyna panować nieporządek.

Problemem często jest znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie można odłożyć łyżkę służącą do mieszania. Równie kłopotliwa jest pokrywka od garnka. Dlatego warto poznać trik, który sprawdzi się w kuchni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ukryta funkcja garnków

Odkładanie pokrywki na kuchence lub blacie nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli jest ona brudna, spowoduje, że czas sprzątania po gotowaniu będzie dłuższy. Jednak w niektórych garnkach istnieje ukryta funkcja, która może okazać się niezastąpiona.

Gorącej pokrywki nie należy kłaść na blacie, ponieważ może go uszkodzić. Wysoka temperatura może powodować np. napuchnięcie drewnianej powierzchni.

Rozwiązaniem jest umieszczenie pokrywki w miejscu, gdzie rączka garnka łączy się z naczyniem. W tym celu odwróć pokrywkę uchwytem do dołu i zaczep ją o rączkę garnka. Dzięki temu unikniesz zabrudzeń w kuchni, a ty bez problemu będziesz w stanie zamieszać potrawę.

Mycie pokrywki w zmywarce

Nie każdy element garnka jest odpowiedni do mycia w zmywarce. Garnki same w sobie często nie są przeznaczone do umieszczenia w tym urządzeniu. Dotyczy to głównie tych, które posiadają drewniane części. To samo dotyczy pokrywek. Jeśli mają one uchwyty wykonane z drewna, nie powinny być myte w zmywarce.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta