Trwa ładowanie...
d3aak86

Mycie zębów sposobem na zaburzenia erekcji

Ludzki organizm to system naczyń połączonych. Czasem połączonych w przedziwny sposób. Naukowcy z Chin i Turcji odkryli, że mężczyźni cierpiący na przewlekłe zapalenie dziąseł często borykają się z zaburzeniami erekcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyźni, którzy nie dbają o higienę jamy ustnej częściej mają problemy w życiu erotycznym.
Mężczyźni, którzy nie dbają o higienę jamy ustnej częściej mają problemy w życiu erotycznym. (123RF)
d3aak86

Co powinien zrobić mężczyzna, żeby uniknąć problemów w związku? Myć zęby. I wcale nie chodzi o kwestie brzydkiego zapachu z ust, a o rzecz w związku ważniejszą –udane życie erotyczne. A o to trudno, gdy pojawiają się problemy ze wzwodem. Naukowcy z dwóch ośrodków badawczych, jednego w Chinach, drugiego w Turcji, prowadząc niezależne od siebie badania, doszli do tych samych wniosków. Mężczyźni, którzy nie dbają o higienę jamy ustnej i chorują na przewlekłe zapalenia dziąseł, trzy razy częściej mają problemy z erekcją niż ci, którzy regularnie szczotkują zęby.

123RF
Podziel się

Tureckie badania obejmowały 80 pacjentów z zaburzeniami erekcji i 82 – bez. Badani mężczyźni nie palili papierosów i nie mieli cukrzycy. Bo palacze i cukrzycy są bardziej narażeni na zaburzenia erekcji i choroby dziąseł. Badani mieli między 30 a 40 lat, więc odpadały problemy związane z podeszłym wiekiem. Nawet po wzięciu pod uwagę takich czynników jak BMI, zarobki, wykształcenie, połączenie między problemami łóżkowymi a kiepskim stanem dziąseł, było widoczne i mocne.

d3aak86

Kluczową kwestią jest tu stan zapalny. I co ciekawe, droga od jednego stanu chorobowego do drugiego, jest jednokierunkowa. Oznacza to, że choroby dziąseł mogą być przyczyną problemów ze wzwodem, ale nie na odwrót. Stan zapalny to reakcja obronna organizmu na pojawiające się zagrożenie ze strony bakterii czy wirusów. Gdy utrzymuje się długo, jak w przypadku przewlekłych chorób dziąseł, bakterie przenikają do krwiobiegu, uszkadzają naczynia krwionośne, a to sprawia, że mężczyznom trudniej jest osiągnąć i utrzymać wzwód (bo wszystko opiera się o prawidłowy przepływ krwi).

123RF
Podziel się

150 milionów mężczyzn na świecie uskarża się na problemy ze wzwodem. Dla części z nich lekiem może być niebieska pigułka, dla innych – niebieska pasta do zębów. Jedno jest pewne: regularne wizyty u dentysty i codzienne szczotkowanie zębów zwiększa szanse facetów na udany związek. Z zaburzeniami erekcji, czy bez.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: 20 proc. mężczyzn z zaburzeniami erekcji leczy się preparatami z czarnego rynku

d3aak86

Podziel się opinią

Share

d3aak86

d3aak86
d3aak86