UrodaMydło siarkowe – sprzymierzeniec tłustej cery

Mydło siarkowe – sprzymierzeniec tłustej cery

Mydło siarkowe jest nieocenionym kosmetykiem przy trądziku czy łupieżu. Przy regularnym stosowaniu jest w stanie zniwelować te problemy nawet w miesiąc. Warto sięgnąć zatem po mydło siarkowe i przekonać się o jego dobroczynnych właściwościach.

Mydło siarkowe – sprzymierzeniec tłustej cery
Źródło zdjęć: © flickr.com | Ilya Yakubovich

30.06.2018 | aktual.: 02.08.2018 11:42

Mydło siarkowe – skład i właściwości

Mydło siarkowe to rodzaj środka myjącego, które zawiera szereg związków czystej siarki. Stanowią one od 3 proc. do 5 proc. składu. Innymi składnikami mydła siarkowego są między innymi związki sodu, kwasy z palmy olejowej, gliceryna, kwas etidronowy czy wazelina.

To bardzo mało znany rodzaj mydła. Przegrywa między innymi z popularnym mydłem Aleppo. Jednak wcale nie ustępuje mu pod względem dobroczynności. Mydło siarkowe działa bowiem z antybakteryjnie, przeciwtrądzikowo i przeciwłojotokowo. Poza tym:
• oczyszcza i ściąga skórę,
• zwęża pory,
• redukuje nadmiar sebum, łagodząc świecenie się twarzy,
• przyspiesza gojenie się wyprysków i niweluje ryzyko powstawania nowych,
• łagodzi stany zapalne,
• przywraca naturalne pH skóry,
• działa przeciwłupieżowo.

Mydła siarkowe znajdziesz na WP radarOkazji.

Warto zaznaczyć, że mydło siarkowe nie powoduje uczuleń i podrażnień. Zaleca się jego stosowanie osobom o cerze tłustej i trądzikowej, a także tym, które zmagają się z problemem przetłuszczających się włosów czy łupieżu.

Mydło siarkowe – zastosowanie

Mydło siarkowe znajduje zastosowanie w kosmetyce. Może służyć do pielęgnacji skóry twarzy, szyi, dekoltu i pleców. Podczas mycia twarzy trzeba być jednak bardzo ostrożnym, aby piana mydła siarkowego nie dostała się do oczu czy ust.

Poza tym mydło siarkowe stosuje się w pielęgnacji włosów. Działa pozytywnie na skórę głowy dotkniętą łojotokiem lub łupieżem.

Mydło siarkowe – jak stosować?

Mydło siarkowe służy do pielęgnacji całego ciała. Aby jego efekty były szybko widoczne i trwałe należy używać go dwa razy dziennie przez kilka kolejnych tygodni. Co ważne, po jakimś czasie trzeba koniecznie* zaniechać stosowania mydła siarkowego* i zastąpić je innym kosmetykiem o podobnym działaniu. Pozwoli to uniknąć przesuszenia skóry i zniszczeniu jej lipidowej warstwy ochronnej.

Aplikacja mydła siarkowego powinna następować po uprzednim zwilżeniu skóry lub włosów. W wybrane partie ciała należy wcierać mydło tak, żeby utworzyć grubą warstwę, a następnie odczekać kilka minut. Potem mydło siarkowe należy zmyć letnią wodą (nigdy gorącą!). Po zabiegu warto zastosować krem nawilżający do twarzy, balsam do ciała lub odżywkę na włosy.

Jeśli ktoś nie jest przekonany do preparatu siarkowego w postaci mydła, może wybrać inny typ kosmetyku. W drogeriach i aptekach są bowiem dostępne preparaty z siarką w sprayu. Można nimi spryskać włosy oraz ciało.

Mydło siarkowe – skutki uboczne oraz przeciwwskazania

Mydła siarkowego nie poleca się osobom o suchej cerze. Jego właściwości polegają bowiem na redukcji nadmiaru sebum, którego skórze suchej i tak brakuje. W efekcie może dojść do rozległych podrażnień i zaczerwienień. Taki sam efekt daje zbyt częste i długie stosowanie mydła siarkowego.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)