Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
wyprzedaż
26-07-2015 12:29

Na letnie wyprzedaże z… kartą kredytową?

Przełom sierpnia i września to czas, gdy większość sklepów organizuje wyprzedaże. Pojawiają się promocje, a większość z nas zadaje sobie pytanie, czy warto sięgnąć po kartę kredytową, by sfinansować zakup ubrań czy sprzętów gospodarstwa domowego po dobrej cenie?

Na letnie wyprzedaże z… kartą kredytową?Źródło: Materiały prasowe
d1wxy3o
d1wxy3o

Przełom sierpnia i września to czas, gdy większość sklepów organizuje wyprzedaże. Pojawiają się promocje, a większość z nas zadaje sobie pytanie, czy warto sięgnąć po kartę kredytową, by sfinansować zakup ubrań czy sprzętów gospodarstwa domowego po dobrej cenie?

Z promocji organizowanych przez sklepy korzystamy niezwykle chętnie, bo doskonale wiemy, że – kupując z głową – możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. W zależności od oferowanego przez sklep asortymentu, towar może zostać przeceniony nawet o 50%. Gdy jednak w domowym budżecie nie zostały uwzględnione dodatkowe zakupy, pojawia się pytanie, skąd wziąć dodatkowe pieniądze na skorzystanie z promocji. Możliwości jest sporo.

Poza naruszeniem oszczędności możemy skorzystać z produktów bankowych. Te, które pozwalają na sfinansowanie zakupów, to: pożyczka i kredyt gotówkowy oraz karta kredytowa. Karta MasterCard, a dokładniej pożyczka z karty, może być tańszym rozwiązaniem niż tradycyjna pożyczka gotówkowa, ale tylko wówczas, gdy dokładnie poznamy mechanizm jej działania. By korzystnie wybrać jeden z wymienionych instrumentów finansowych i móc powiedzieć np. „Tak, * karta kredytowa Citi Simplicity będzie dobrym rozwiązaniem",* konieczne jest zapoznanie się z ofertami banków.

Pożyczka, kredyt czy karta kredytowa?

Pożyczka i kredyty gotówkowe są udzielane na czas określony, a umowa przygotowana przez bank zawsze opiewa na konkretną kwotę. Korzystając z tych produktów bankowych, musimy pamiętać o konieczności uwzględniania w domowym budżecie comiesięcznej raty. Główną ich zaletą jest jednak niskie oprocentowanie.

d1wxy3o

Alternatywą dla pożyczki i kredytu gotówkowego jest karta kredytowa. Karta MasterCard to jeden z najpopularniejszych, obok kart Visa, rodzajów kart. Niezależnie od tego, z usług którego banku korzystamy, zarówno karta debetowa dołączona do rachunku osobistego, jak i karta kredytowa mogą być kartami MasterCard. Dlaczego w ogóle rozważać możliwość korzystania z nich? Pożyczka z karty kredytowej może być tańsza niż kredyt, ale tylko wówczas, gdy doskonale znamy zasady jej działania.

Jak korzystać z karty kredytowej, by nie stracić?

Jeżeli zamierzamy nabyć towary w promocyjnych cenach, płacąc kartą kredytową, to niezbędne jest rozeznanie się, przez jaki okres (np. 56 dni) możemy skorzystać z kredytu. Trzeba pamiętać, że wykorzystaną pożyczkę z karty możemy spłacić od razu, np. zaraz po wypłacie, możemy również postępować zgodnie z wytycznymi otrzymanymi z banku i wpłacać wyłącznie wymagane kwoty minimalne.

Z psychologicznego punktu widzenia trzeba pamiętać, że kartą kredytową często płacimy chętniej. Jak wskazują psychologowie, jest to spowodowane tym, że nie widzimy, ile wydajemy pieniędzy. Z tego też względu tak ważne jest, by z ostrożnością podchodzić do korzystania z karty kredytowej. Korzystanie z karty nie jest niczym złym, pod warunkiem że jesteśmy świadomi tego, że będziemy musieli spłacić wykorzystaną część debetu.

d1wxy3o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wxy3o