Nagranie ze studniówki jest hitem w sieci. Zakonnica zatańczyła z uczniem

Nagranie ze studniówki jest hitem w sieci. Zakonnica zatańczyła z uczniem

Podczas rzeszowskiej studniówki w pierwszej parze zatańczył uczeń z zakonnicą
Podczas rzeszowskiej studniówki w pierwszej parze zatańczył uczeń z zakonnicą
Źródło zdjęć: © TikTok | lopijarki
24.01.2024 15:57, aktualizacja: 24.01.2024 16:08

Sezon studniówkowy trwa w najlepsze, a w mediach społecznościowych pojawiają się kolejne nagrania z imprez licealistów. Wideo udostępnione na TikToku rzeszowskiego liceum różni się jednak od innych filmów. W pierwszej parze zatańczyła zakonnica.

Styczeń i początek lutego to czas kiedy maturzyści w całym kraju bawią się na studniówkach. Dla większości młodych ludzi jest to pierwsze tak uroczyste wydarzenie w rozpoczynającym się dorosłym życiu. Zanim jednak licealiści przystąpią do zabawy, wszystkie pary rozpoczynają imprezę od wspólnego, tradycyjnego tańca, jakim jest polonez.

Na ogół studniówki trwają do wczesnych godzin rannych, zaś zaproszeni rodzice oraz niektórzy nauczyciele, już na początku imprezy opuszczają miejsce zabawy. Wtedy atmosfera często zmienia się w typową dla młodzieży zabawę. Jak jednak wygląda studniówka dla klas uczniów szkoły katolickiej?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nagranie ze studniówki rzeszowskiego liceum podbija sieć

Od kilku lat w mediach społecznościowych rośnie popularność krótkich filmów ze studniówek. Przeważnie widzimy na nich szalone układy taneczne lub niecodzienne kreacje licealistek. Tym razem na TikToku ukazało się nagranie pochodzące z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Pijarek w Rzeszowie. Filmik do tej pory wyświetlono ponad 385 tys. razy.

Nagranie przedstawia moment, w którym zakonnica wraz z uczniem prowadzą pozostałych licealistów przez parkiet. Niektórych może to zaskakiwać, jednak biorąc pod uwagę tradycje szkół katolickich, jest to całkiem normalne.

Dlaczego na studniówkach tańczy się poloneza?

Polonez, będący klasycznym tańcem, zazwyczaj rozpoczyna bal maturalny. Najczęściej tańczony jest do tradycyjnej kompozycji Ogińskiego lub w nowocześniejszym wydaniu Kilara. W przeszłości, na polskich dworach, polonez pełnił rolę ważnego elementu uroczystości dworskich, prezentując szlachtę przed królem jako część oficjalnego otwarcia balów. Zazwyczaj na czele parady tańca kroczył sam monarcha, gospodarz lub inna istotna postać.

Obecnie polonez rozpoczyna niektóre uroczyste wydarzenia, wnosząc w nie poczucie tradycji i powagi. Podczas studniówek zaś to dyrektorzy szkół przejmują rolę przewodników i pojawiają się w pierwszej parze, aby wprowadzić maturzystów w dorosły świat. W niektórych rejonach Polski panuje przesąd, że aby matura zakończyła się pomyślnie, licealiści powinni świadomie popełnić małe potknięcia podczas wykonania poloneza.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także