Blisko ludziNajbogatsze kobiety świata to Chinki

Najbogatsze kobiety świata to Chinki

Najbogatsze kobiety świata to Chinki

13.10.2010 11:35, aktual.: 13.10.2010 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z listy opublikowanej przez chiński magazyn "Huran Report" wynika, że ponad połowa spośród najbogatszych kobiet świata to Chinki. Ich majątek średnio przekracza fortunę amerykańskiej dziennikarki Oprah Winfrey i brytyjskiej pisarki J. K. Rowling.

Z listy opublikowanej przez chiński magazyn "Huran Report" wynika, że ponad połowa spośród 20 najbogatszych kobiet świata to Chinki. Ich majątek średnio przekracza fortunę amerykańskiej dziennikarki Oprah Winfrey i brytyjskiej pisarki J. K. Rowling.

Twórcy listy podkreślają unikalność pracowitych Azjatek : - "Żaden inny kraj nie równa się z Chinami, jeśli chodzi o kobiety, które same dorobiły się majątku. Chinki przewyższają kobiety z innych krajów o ponad głowę" - oświadczył autor listy Rupert Hoogewerf. Wszystkie te kobiety same doszły do pieniędzy, a nie dzięki majątkowi rodziny - dodaje pismo.

Majątek 11 najbogatszych Chinek wynosi średnio około 2,6 mld dolarów wobec 2,3 mld USD, które posiada Oprah Winfrey. J. K. Rowling, autorka "Harry'ego Pottera" posiada 1 mld USD i zajmuje dopiero 20. miejsce.

Trzy najbogatsze kobiety na świecie są Chinkami: majątek właścicielki firmy zajmującej się recyklingiem papieru Nine Dragons Paper, Zhang Yin, opiewa na 5,6 mld USD, Wu Yajun z firmy nieruchomości Longfor Properties - na 4,1 mld USD, a prezes firmy Fuhua International, Chen Lihua, na 4 mld USD.

Czwarta najbogatsza kobieta na świecie to Hiszpanka Rosalia Mera, szefowa firmy odzieżowej Zara.

Najbogatszy Chińczyk na świecie to Zong Qinghou, założyciel firmy napojów bezalkoholowych Wahaha; jego majątek ocenia się na 12 mld dolarów.

Źródło artykułu:PAP
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)