ModaNajładniejsze kożuszki - miękkie, ciepłe, z futerkiem

Najładniejsze kożuszki - miękkie, ciepłe, z futerkiem

Najładniejsze kożuszki - miękkie, ciepłe, z futerkiem
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock
10.11.2017 13:11, aktualizacja: 10.11.2017 14:53

Naturalne i sztuczne, w klasycznych kolorach i bajecznych wariantach, sportowe i eleganckie – kożuchy, na które warto zwrócić uwagę, w niczym nie przypominają babcinego wdzianka. Mamy kilka inspiracji na zimowe okrycie, kiedy znudzą nam się pikowane, wielkie kurtki oraz wełniane, ciężkie płaszcze.

Kożuszek idealny na późną jesień i zimę

Robi się naprawdę chłodno. Entuzjastki lekkich strojów lub osoby, które nie przepadają za swetrami, chętnie sięgają po modne kożuszki. Co ciekawe jeansowa czy skórzana kurtka podszyta kożuchem jest znowu modna, choć nikt nie przypuszczał, że to oryginalne połączenie kiedykolwiek wróci do łask. Tej jesieni i najbliższej zimy będziemy nosić kożuszki w takich właśnie połączeniach z jeansowymi kurtkami, z ramoneskami i w samodzielnej wersji, która w większym lub mniejszym stopniu będzie przypominać kożuszki, jakie nosiły nasze ciocie. Wybór jest ogromny.

Skórzana kurtka z kożuchem zamiast wełnianego płaszcza

Kożuch jest bardziej elegancki niż zwykła pikowana kurtka, a z drugiej strony mniej zobowiązujący niż klasyczny wełniany płaszcz. W tym tkwi jego urok. Najlepsze są kożuchy lekkie i ciepłe, a najpraktyczniejszym wariantem – skórzana kurtka na lekkim kożuchu. To świetna opcja dla kogoś, kto nie przepada za typowymi okryciami wierzchnimi lub nie wyobraża sobie życia bez ukochanej ramoneski. Kożuszek, nawiązujący stylistyką do popularnych skórzanych kurtek, ma szansę stać się ulubionym, wierzchnim okryciem. Idealny do sztybletów i czarnych spodni.

Kożuch w kolorach tęczy?

Najczęściej kożuchy nosimy w czerni, brązach i beżach, ale nie jest to regułą. Ciekawym zabiegiem są inne kolory, których tradycyjnie nie przypisujemy naturalnym materiałom. Jednym z naszych inspirujących modeli stał się kożuch w kolorze morskiej zieleni, który pasuje kobietom o włosach we wszystkich odcieniach rudości, a także blondynkom.

Elegancki kożuch

W naszym zestawieniu najmodniejszych i wartych uwagi kożuchów nie mogło zabraknąć modelu z wysokiej półki. Choć nie każdy ma budżet na tego rodzaju ubrania, stanowi on doskonałą inspirację i z przyjemnością podziwiamy detale wykończenia, zgrabny fason i przemyślane akcenty. Elegancki kożuch nie musi przypominać obszernej baranicy, bo w naturalnej wersji nawet lekki i cienki pozostaje ciepły i idealnie chroni przed zimnem i wilgocią.

Kożuch na nowo – inspiracje współczesnością

Baranie kożuchy to jeden z symboli mody PRL-u. Wtedy inspirowano się górską modą i folkowymi akcentami. Teraz możliwości jest znacznie więcej. Nowoczesny kożuch to temat przewodni niejednej kolekcji mody z wysokiej półki. To też bardzo ciepły materiał, który przy kontrastowym kolorze wierzchniej warstwy skóry i puszystego spodu można pomysłowo połączyć z innymi kolorowymi materiałami. Efekt jest bardzo oryginalny. Standardowo kożuchów nie łączymy też z takimi ubraniami i dodatkami jak trampki na koturnie czy dresowe spodnie. W tym przypadku taki zestaw to pomysł na oryginalny, fajny strój.