Trwa ładowanie...
d1i6z6s

Najlepsze kosmetyki różane — piękny zapach i działanie lecznicze

Choć kosmetyki na bazie wody i olejku różanego są znane od wieków, to dopiero niedawno stały się prawdziwym hitem. Do dyspozycji mamy wody toaletowe, kremy, balsamy i żele pod prysznic, które nie tylko pięknie pachną, ale i... leczą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Różane kosmetyki to doskonały prezent na walentynki dla każdej kobiety
Różane kosmetyki to doskonały prezent na walentynki dla każdej kobiety (iStock.com, Fot: iStock)
d1i6z6s

Róża – właściwości lecznicze, aromaterapia i kosmetyka

Najpowszechniej stosuje się lecznicze właściwości róży w aromaterapii. Różane kosmetyki działają kojąco na osoby ze skłonnościami do depresji i nerwicy, a także koją bóle głowy. Różane kosmetyki to nie tylko zapach, ale i silne właściwości kojące stany zapalne i choroby skóry czy dziąseł. Jeśli cierpisz na dolegliwości na tle nerwowym lub zwykłe przeziębienie — umieść w pokoju miskę z gorącą wodą i płatkami róż, kup olejek eteryczny na bazie olejku różanego lub postaw na kosmetyki o zapachu róży.

Kosmetyki z różą i o zapachu różanym – najważniejsze różnice

Olejek różany i olejek z drzewa różanego to dwie różne substancje, a tylko pierwsza z nich jest najwyższej jakości. Jeszcze czym innym jest woda różana. Olejek różany wyrabia się z tłoczonych płatków róży. Oryginalny jest bardzo drogi i pozyskuje się go głównie w Bułgarii, Turcji oraz Maroku. Do uzyskania 100 ml olejku różanego potrzeba aż kilka ton płatków kwiatów, stąd jego wysoka cena. Kosmetyki na bazie olejku różanego, olejku z drzewa różanego oraz kosmetyków aromatyzowanych zapachem róży są cenione za ponadczasowe właściwości upiększające i pielęgnujące. Piękny zapach czyni je dobrym pomysłem na upominek.

Działanie olejku różanego stosuje się też w tworzeniu perfum. Klasyczna, elegancka i subtelna róża stanowi zwieńczenie eleganckich zestawów ubrań. Mała czarna, klasyczne szpilki i delikatne dodatki – do tego wystarczy kilka kropel wody toaletowej lub perfumowanej o zapachu róży damasceńskiej lub marokańskiej, aby stworzyć piękną stylizację.

Różane kosmetyki – w trosce o piękną i pachnąca skórę

Kosmetyki o zapachu róży nie wychodzą z mody. Jeśli dodatkowo mamy przyjemność korzystać z produktów pochodzenia naturalnego, możemy cieszyć się właściwościami prozdrowotnymi takich preparatów. Róża jest naturalnym źródłem witamin i minerałów, a jej płatki zawierają wiele dobrych pierwiastków. W kosmetykach z róży znajdziemy witaminę C, B i K oraz wapno, potas, miedź i jodynę. Świeże płatki róży mają silne działanie antybakteryjne, dzięki czemu stosuje się je w leczeniu dolegliwości skórnych.

    iStock.com
(iStock.com, Fot: iStock)

Kosmetyk kosmetykowi nierówny – najpiękniejsze zapachy

Kosmetyki na bazie olejku różanego mają zdecydowanie wyższą jakość niż kosmetyki o zapachu róży. Poza najdroższym olejkiem, mamy jeszcze od dyspozycji wodę różaną, która jest zdecydowanie tańsza, podobnie jak kosmetyki na jej bazie. Kosmetyki z dodatkiem takiej wody mają już zdecydowanie lepszą cenę, a pachną równie pięknie.

    iStock.com
(iStock.com, Fot: iStock)

Istotne jest to, w jaki sposób pozyskuje się różany składnik kosmetyku. Dotąd przez setki lat olejek różany był produkowany metodą tłoczenia płatków róży w obecności czystego oleju, w którym rozpuszczała się esencja. Olej napełnia się zdrowotnymi właściwościami i upojnym zapachem róż.

    iStock.com
(iStock.com, Fot: iStock)
d1i6z6s

Podziel się opinią

Share
d1i6z6s
d1i6z6s