ModaNajmodniejsze wyszczuplające żakiety - przegląd trendów

Najmodniejsze wyszczuplające żakiety - przegląd trendów

Najmodniejsze wyszczuplające żakiety - przegląd trendów
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock
20.09.2017 08:59, aktualizacja: 20.09.2017 16:18

Wyszczuplający żakiet dodaje pewności siebie, poza tym to symbol sukcesu. Dlatego noś śmiało eleganckie żakiety, które wyszczuplą sylwetkę i czuj się świetnie każdego dnia. Podpowiadamy, jak odjąć sobie centymetrów lub zatuszować to i owo przy pomocy pięciu ładnych i niedrogich żakietów.

Jak wyszczuplić się żakietem?

Wśród damskich marynarek, które pomagają kobietom korzystnie zaprezentować sylwetkę, najważniejsze są dla nas dwa typy: te ubrania, które wizualnie wyszczupla sylwetkę, stwarzając złudzenie węższej talii lub ogólnie szczuplejszej sylwetki oraz te, które zatuszują to, co chcemy schować. Jednym ze sprawdzonych sposobów na to, aby odjąć sobie kilogramów, jest żakiet z paskiem – umieszczony dość wysoko. Odpowiedni rozmiar żakietu, który nie powinien być obcisły, a do tego pasek - to ekspresowy sposób na odjęcie sobie centymetrów w pasie i wydłużenie nóg.

Żakiet, który maskuje niedoskonałości

Jednym z najchętniej wybieranych żakietów narzutek jest blezer, kardigan lub żakiet typu waterfall, z miękko układającymi się połami. Świetnie ukrywa dodatkowe centymetry na brzuchu i wysmukla sylwetkę. Często te blezery mają elementy skórzane, a delikatny połysk na czarnej powierzchni to dobra opcja dla figury.

Warto zwrócić uwagę na to, że ten modny fason najczęściej ma dopasowane, wąskie rękawy, dzięki czemu efekt wodospadu jest bardzo widoczny. Akcentuje dekolt, dzięki czemu sylwetka wygląda proporcjonalnie i ładnie.

Czy jasny żakiet wyszczupla?

Jasne ubrania stereotypowo ocenia się jako te, które pogrubiają. Jednak w naszym zestawieniu wyszczuplających żakietów nieprzypadkowo znalazł się żakiet w kolorze écru, zgrabnie skrojony o wydłużonych przednich połach. Wygląda się w nim smukło i elegancko. Tego rodzaju żakiety bez zapięcia dobieramy dość luźne, a kluczowym wymiarem jest szerokość ramion i obwód w biuście. Idealnie dobrany żakiet, w którym będziemy wyglądać szczupło i korzystnie, powinien leżeć na kobiecych krągłościach i miękko z nich spływać, równocześnie nie stwarzając wrażenia namiotu.

Idealnie zgrywa się z białą bluzką i spodniami - tylko nie czarnymi, bo efekt kontrastowej góry w stosunku do dołu optycznie skraca sylwetkę. Świetny do jeansów.

Klasyczny blezer, który uratuje twoją sylwetkę

Naszą uwagę zwróciły przede wszystkim żakiety zbliżone do blezera, czyli narzutki bez zapięcia. Jednym z najładniejszych żakietów, które zatuszują dodatkowe centymetry w pasie i z powodzeniem zakryją biodra, jest granatowa marynarka z czterema złotymi guzikami i lekko wydłużonym krojem. Trapezowy kształt ukrywa pełniejsze biodra. To idealna opcja do skórzanych spodni i białej bluzki w klasycznym kroju lub eleganckiej koszuli.

Żakiet o pudełkowym kroju - w nim poczujesz się jak drobna dziewczynka

Ostatnim z pięciu wyszczuplających żakietów, które chcielibyśmy wam zaproponować, są żakiety o pudełkowym kroju. Ich proste z przodu linie doskonale prezentuje się na tle jasnej bluzki. Proste linie, dość sztywne materiały i minimalistyczny krój są świetne dla okrągłej sylwetki.