Blisko ludziNajnowszy raport pokazuje, ile kosztuje utrzymanie dziecka. Kwota jest zniewalająca

Najnowszy raport pokazuje, ile kosztuje utrzymanie dziecka. Kwota jest zniewalająca

Najnowszy raport pokazuje, ile kosztuje utrzymanie dziecka. Kwota jest zniewalająca
Źródło zdjęć: © 123RF
Dominika Czerniszewska
23.11.2018 13:51, aktualizacja: 23.11.2018 17:27

Każde z rodziców wie, że posiadanie pociechy wiąże się z inwestycją w jego przyszłość. Najnowszy raport opublikowany przez ośrodek SW Research pokazuje, ile kosztuje utrzymanie dziecka do 18. roku życia.

Kiedy decydujemy się na dziecko, naszą pierwszą myślą nie jest raczej budżet. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile wynosi utrzymanie dziecka. Ośrodek SW Research na zlecenie platformy do obniżania rachunków za media MAM, przeprowadził badanie na grupie 1000 rodziców. Po wszystkim opublikował wyniki w raporcie "Ile kosztuje dziecko". Pod uwagę zostały wzięte wydatki związane z wykształceniem oraz codziennym utrzymaniem pociechy do 18. roku życia.

Wydatki zaczynają się już przed narodzinami dziecka. Na wyprawkę czy przygotowanie pokoju dla noworodka z przeprowadzonych badań wynika, że średnio z portfela ubywa 8,5 tys. złotych. Następnie w raporcie zostały przedstawione kwoty miesięczne. Na początku narodzin dziecka z domowego budżetu znika 1050 złotych. Im dziecko starsze, tym kwota wyższa. Wówczas wzrasta do 1500 złotych miesięcznie.

Naturalnie wzrastają również opłaty za rachunki. Prąd i gaz podwyższa się o 200 złotych miesięcznie, a opłaty za żywność o 300 złotych. Dane w najnowszym raporcie pokazały, że utrzymanie dziecka do 18. roku życia kosztuje średnio 305 tys. złotych. Na podaną kwotę składają się takie rzeczy jak wykształcenie dziecka, opłata za rachunki, wyżywienie, czy zajęcia dodatkowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta