ModaNajwyższe szpilki na świecie?

Najwyższe szpilki na świecie?

Najwyższe szpilki na świecie?
Źródło zdjęć: © AP

06.05.2010 14:55, aktual.: 07.05.2010 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rumuński projektant znany jako "architekt butów" zaprojektował sandały,
którą mogą podwyższyć noszącą je kobietę nawet o 31 cm. "Kobieta, która ma 175 cm, chodząc w tych sandałach będzie górowała nad wszystkimi" - powiedział w środę Mihai Albu.

Rumuński projektant znany jako "architekt butów" zaprojektował sandały, którą mogą podwyższyć noszącą je kobietę nawet o 31 cm. "Kobieta, która ma 175 cm, chodząc w tych sandałach będzie górowała nad wszystkimi" - powiedział w środę Mihai Albu. Najnowszy model butów porównuje się do drapaczy chmur ze względu na niezwykle wysoki obcas. Jednak coś wspólnego z tą nazwą może mieć też cena.

W kraju, w którym średnia płaca wynosi 575 dolarów, te ręcznie szyte sandały sprzedają się za nawet 1525 dolarów. Mimo to Albu przyznał, że otrzymał już wiele zamówień od miłośniczek obcasów.

Tworzone od ponad 20 lat przez tego byłego architekta obcasy są co najmniej dwa razy wyższe od typowych szpilek, które parę lat temu ponownie zawitały na wybiegi.

Albu w swoich projektach łączy matematykę, architekturę i sztukę. Dlatego projektowane przez niego buty wykonane z francuskiej skóry i ozdabiane kamieniami szlachetnymi, piórami oraz lusterkami bardziej przypominają rzeźby niż typowe obuwie.

Najnowsze sandały z 31-centymetrowym obcasem składające się z trzech nakładających się na siebie części łączą w sobie nowoczesną architekturę i design. Najnowszy model dostępny jest tylko w małych rozmiarach.

Albu inspiruje się twórczością rumuńskiego rzeźbiarza Constantina Brancusiego i hiszpańskiego architekta Antonio Gaudiego.

"Obserwuję, co tworzą najwięksi projektanci i dzięki temu wiem, czego nie projektować" – żartował Albu. Jednak jego najnowsze modele wpisują się w modę na coraz wyższe obcasy.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także