Trwa ładowanie...
d4n0x4m

Napisał internautce, żeby wyrzuciła macicę do kibla. Jest reakcja posła PiS

Rafał Szymański, radny PiS z Zielonej Góry, opublikował na Facebooku post na temat aborcji. jego wpis rozpoczął gorącą dyskusję, jednak największe emocje wzbudziła odpowiedź polityka na komentarz jednej z internautek. Poradził kobiecie, by "wyrzuciła macicę do kibla".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypowiedź radnego PiS wywołała oburzenie
Wypowiedź radnego PiS wywołała oburzenie (Facebook.com)
d4n0x4m

Rafał Szymański jest przewodniczącym Komisji Kultury. Na swoim profilu w mediach społecznościowych napisał, że "dziecko poczęte na skutek gwałtu jest drugą ofiarą tego strasznego aktu. Dlaczego ma być zabijane". Pod postem pojawiło się wiele komentarzy zarówno zwolenników jak i przeciwników zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

Jedna z internautek stwierdziła, że "kobieta ma prawo zrobić, co chce ze swoją macicą". Radny postanowił odpowiedzieć kobiecie w wyjątkowo niekulturalny, delikatnie mówiąc, sposób. Przekręcił jej nazwisko i doradził, by "wycięła sobie macicę i wrzuciła do kibla". Dodał również: "w sumie to jakiś pomysł, bo chyba się Pani nie przyda".

Wypowiedź radnego PiS wywołała oburzenie. Chamskie zachowanie polityka było komentowane przez dziennikarzy i internautów. Najwyraźniej Rafał Szymański uznał, że przesadził. "Chciałem przeprosić panią Angelinę Kupidurę i wszystkie osoby, które poczuły się dotknięte moim zbyt ostrym wpisem w facebookowej dyskusji na temat aborcji. Choć nadal stoję na stanowisku, że życie dziecka w łonie matki jest najwyższą wartością i należy je bezwzględnie chronić, nie tłumaczy to mojej emocjonalnej wypowiedzi. Publiczna debata o prawach kobiet i prawie do życia istoty ludzkiej, jaką jest poczęte dziecko, powinna toczyć się na poziomie odpowiadającym wadze tego zagadnienia" - napisał w oświadczeniu przesłanym do mediów.

d4n0x4m

Przeprosiny opublikował również na Facebooku. "Osoby, które poczuły się dotknięte moją zbyt ostrą odpowiedzią w dyskusji na temat aborcji – przepraszam" - napisał. Nie obyło się jednak bez małej uszczypliwości. Radny dodał, że "brak kultury innych nie upoważnia do odpowiadania w ten sam sposób".

Facebook.com
Podziel się

Ten wyraz skruchy radnego nie umknął uwadze internautów, którzy także zauważyli w przeprosinach złośliwość. "Jak się ma brak kultury... to się go ma. Ze wstydem trzeba się wycofać z życia publicznego i wg starych zasad batożyć w klasztorze", "Sztuka pisiorów. Tak przeprosić, żeby jednocześnie uszczypnąć. Wstyd", "Jak mediach napisali, to teraz przepraszasz", "Spoko, my nie zapomnimy przy kolejnych wyborach!" – czytamy w komentarzach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4n0x4m

Podziel się opinią

Share

d4n0x4m

d4n0x4m
d4n0x4m