Trwa ładowanie...

Nastrojowe światło we wnętrzu

Mimo zmieniającej się mody czy nowoczesnych trendów, świece nadal są popularne. Potrafią stworzyć wyjątkową atmosferę i magiczny czar w pomieszczeniu. Komponują się z każdym wnętrzem, a są o tyle nietypowym elementem dekoracyjnym, że poza funkcją ozdobną posiadają swoją głęboką symbolikę.

Nastrojowe światło we wnętrzuŹródło: www.trendir.com
d1h6har
d1h6har

Magia ognia

Ogień symbolizuje życie. Od wieków wykorzystywany przy obchodach religijnych, dodawał im mistycyzmu. Wierzono bowiem, że ogień jest pośrednikiem pomiędzy światem ziemskim a światem duchowym, przez co nabierał „boskiego” znaczenia. Ogień symbolizuje również oczyszczenie, ale przede wszystkim miłość, pozytywną energię oraz dobre uczucia, być może stąd wykorzystywano go w "dobrej - białej magii".

Dekoracja wnętrza

Nawet jeśli nie przywiązujemy wagi do symboliki ognia i świec, mogą one być świetną dekoracją wnętrz, tworzą nastrój a niektórzy przypisują im nawet moc leczniczą. Przebywanie w pomieszczeniu oświetlonym świecami nie tylko uspokaja, wycisza, ale też nastraja bardzo romantycznie. Nie zapominajmy, że ich ogień potrafi rozgrzać niejedną sypialnię.

Symbolika świec

Wśród szerokiej gamy symboliki świec – wedle znaków zodiaku, wedle dni tygodnia, jest ona także wiązana z ich kolorystyką:

  • białe - oznaczają czystość, szczerość, pokój,
  • czerwone – to miłość, dynamizm, kreatywność, odwaga i pasja
  • żółte – wzmacniają poczucie wiary w siebie, oznaczają urok osobisty oraz ukryte talenty
  • fioletowe – wiara w swoje możliwości psychiczne, zachowywanie własnej niezależności, ochrona własnego środowiska
  • zielone – bogactwo, sukces, siłę, pozytywną ambicję, nieśmiertelność, ale też stabilność, pokój i radość
  • niebieskie - sukces zawodowy, intuicje, poświęcenie, lojalność i zaufanie czarne - przegnanie złych mocy
d1h6har

Do wyboru do koloru

Producenci świec prześcigają się w wymyślnych formach i zapachach. Poza tym niemałe znaczenie ma materiał, z którego zostały wykonane. Wykonawcy korzystają tu ze składników chemicznych jak i naturalnych. Są świece z wosku pszczelnego, parafinowe czy roślinne wytwarzane na bazie oliwy z oliwek, z bawełny czy lnu. Dodatkowo coraz popularniejsze jest wtapianie w wosk rozmaitych składników, które pełnią funkcję ozdobną oraz zapachową – mogą to być ziarenka kawy, ususzone liście, kwiaty.

Jeżeli jednak lubimy wszystkiemu nadawać charakter osobisty, szeroki wybór na rynku ciągle nas nie zadowala, a do tego mamy zmysł artystyczny oraz zacięcie do prac ręcznych, można wykonać świecę własnoręcznie, a taka „autorska” świeczka doskonale dopasuje się do wystroju naszego mieszkania oraz oczywiście może być wyśmienitym pomysłem na prezent.

d1h6har
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h6har