Blisko ludziNaukowcy nie mają wątpliwości. To najlepsza pora dnia na seks

Naukowcy nie mają wątpliwości. To najlepsza pora dnia na seks

Naukowcy twierdzą, że odkryli idealny moment na seks
Naukowcy twierdzą, że odkryli idealny moment na seks
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe

11.03.2022 20:58, aktual.: 11.03.2022 21:18

Ranek, popołudnie, a może późny wieczór? Według danych, zgromadzonych przez badaczy z różnych stron świata, optymalna pora na intymność z partnerem jednak istnieje.

Idealna pora na seks? Wielu badaczy stwierdzi, że taka, która będzie satysfakcjonująca dla obojga kochanków, nie istnieje. Innego zdania jest m.in. trenerka zdrowia specjalizująca się w kobiecej endokrynologii Alisa Vitti. Jej zdanie w tej sprawie podzielają również inni eksperci, choć podają zupełnie inną porę dnia.

Idealny moment? Badaczka wysnuła teorię

Vitti zajmuje się m.in. hormonami oraz ich wpływem na nasze funkcjonowanie. Długoletnie obserwacje i analizy pozwoliły wyciągnąć badaczce tzw. hormonalną średnią, która z kolei może posłużyć do wykalkulowania najlepszego momentu na seks. Nie od dziś wiadomo, że libido kobiece osiąga maksimum po południu i wieczorem. Z kolei u mężczyzn przyjmuje się, iż szczytowy moment występuje rankami. Vitti radzi zatem, aby kochankowie spotykali się w połowie drogi, czyli około godziny 15:00. O tej porze zarówno kobieta, jak i mężczyzna ma odczuwać największą satysfakcję i przyjemność. Co na to inni badacze? Według nich sprawa prezentuje się nieco inaczej.

Naukowcy są zgodni. To nie popołudnie przynosi najwięcej rozkoszy

Specjaliści z University of Southern California, a także badania opublikowane w British Medical Journal pokazują, że porą idealną jest nie popołudnie, a poranek. Portal ABC Zdrowie tłumaczy, że właśnie w tym momencie u mężczyzn można zaobserwować najwyższy poziom testosteronu. Podobnie ma być u kobiet - światło słoneczne powoduje pobudzenie przysadki mózgowej, która odpowiada właśnie za produkcję tych hormonów

Podobne wnioski zostały wyciągnięte na podstawie badań dla Forza Supplements. Naukowcy pracujący nad tą analizą tłumaczą, że o tej porze jesteśmy wypoczęci i posiadamy wyższy poziom endorfin. Z porannego uprawiania miłości mamy mieć też dodatkowe korzyści zdrowotne, takie jak obniżenie ciśnienia oraz poziomu odczuwalnego stresu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (140)
Zobacz także