Naukowo o singlach
W Collegium Civitas w Warszawie rusza cykl bezpłatnych, otwartych
wykładów na temat singli - informuje "Dziennik Polski". To pierwsze tego typu naukowe seminarium w
Polsce.
Badacze coraz częściej analizują singlizm - zjawisko samotności z wyboru.
W Collegium Civitas w Warszawie rusza cykl bezpłatnych, otwartych wykładów na temat singli - informuje "Dziennik Polski". To pierwsze tego typu naukowe seminarium w Polsce. Badacze coraz częściej analizują singlizm - zjawisko samotności z wyboru. W zajęciach będą brać udział pracownicy naukowi, studenci oraz doktorzy.
Wezmą w nich udział także wszyscy ci, którzy chcą posłuchać m.in. o przeżywaniu samotności przez osoby żyjące w pojedynkę, o znaczeniu rodzin i przyjaciół oraz typologii wielkomiejskich singli.
Badania socjologiczne, których wyniki zostaną przedstawione w ramach wykładów, przeczą powszechnie przyjętemu wizerunkowi singla. "Większość osób słysząc słowo: singiel ma wyobrażenie młodego, dobrze wykształconego i dobrze zarabiającego człowieka żyjącego w wielkim mieście, który jest zadowolony z życia w pojedynkę" - mówi dr Julita Czernecka z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, która przeprowadziła badanie wśród samotnych osób z dużych miast, będących w wieku 25-40 lat.
Badanie wśród młodych ludzi pokazało jednak, że problem jest znacznie bardziej złożony. Najwięcej badanych przyznało, że negatywne doświadczenia w poprzednich związkach zraziły ich do kolejnych poważnych relacji.
POLECAMY: * Jestem nieśmiała*