Trwa ładowanie...

Nie masz pomysłu na prezent dla maluszka? Podpowiadamy

Myśląc o prezencie dla niemowlaka warto wziąć pod uwagę rzeczy, które będą po prostu użyteczne albo takie, które pomogą w jego rozwoju. Oferta jest naprawdę bogata.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nie masz pomysłu na prezent dla maluszka? PodpowiadamyŹródło: 123RF.COM
dyipvxp
dyipvxp

Wybór prezentów na święta nigdy nie jest łatwym zadaniem. O ile jednak z dorosłymi można się po prostu dogadać, a dzieci delikatnie wypytać o wymarzone podarunki, o tyle z niemowlakiem jest już problem. Szczególnie, gdy samemu nie ma się dziecka i nie wiadomo, co może się przydać.

Pomocne mogą okazać się fora parentingowe, na których aż roi się od pomysłów. Nie warto jednak podchodzić do nich bezkrytycznie. Już krótka lektura pozwala jednak wychwycić gadżety, które są prawdziwymi hitami.

Szumisie podbijają świat
Jednym ze szczególnie popularnych produktów są tzw. szumisie. To maskotki, które wydając dźwięki przypominające suszarkę, ułatwiają dzieciom zasypianie. Te niepozorne misie podbijają serca dzieci i rodziców na całym świecie. Obecnie oprócz samego szumienia, zabawki mają wbudowane aplikacje, które dają znać rodzicom na odległość, gdy maluch zacznie płakać.

Mata edukacyjna
Maty edukacyjne przez mnogość bodźców wysyłanych w kierunku dziecka, od pierwszych chwil życia wspomagają jego rozwój fizyczny i pobudzają zmysły. Melodyjki, a nierzadko odgłosy natury z regulowaną głośnością, podobnie jak szumisie, wspomagają zasypianie niemowlaka.

Gryzak
Dziecko w pierwszym etapie rozwoju dosłownie "smakuje" świata. Szczególnie, gdy zaczyna ząbkować. Wtedy jego nieodłącznym towarzyszem powinien stać się gryzak. Dziś można znaleźć takie gryzaki, które z czasem stają się pierwszą szczoteczką do zębów. Są także takie, które aby dodatkowo stymulować dziecko, wydają z siebie dźwięki.

Książeczka kontrastowa
Książki na pierwszym etapie rozwoju dziecka wydają się przedwczesne. A jednak! Książeczki kontrastowe przeznaczone są już dla dzieci w wieku od 3 miesięcy.

Po prostu kocyk
Świetnym prezentem może być także po prostu kocyk. Wiele dzieci uwielbia tulić polarowe kocyki i nie rozstaje się z nimi nawet przez kilka lat. Można także kupić kocyk, który będzie świetnym wyposażeniem łóżeczka czy miejscem pierwszych zabaw.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dyipvxp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyipvxp