Nie potrzebują dużo przestrzeni. Te rasy psów sprawdzą się w bloku

Nie potrzebują dużo przestrzeni. Te rasy psów sprawdzą się w bloku

Spaniel nie potrzebuje dużo miejsca
Spaniel nie potrzebuje dużo miejsca
Źródło zdjęć: © Pixabay
05.02.2024 10:14, aktualizacja: 05.02.2024 11:08

Mieszkanie w bloku wcale nie oznacza, że musimy pożegnać się z marzeniami o posiadaniu psa. Jeśli wybierzemy pupila należącego do jednej z mniejszych ras, niewielka przestrzeń nie będzie stanowić problemu.

Aby stać się właścicielem zwierzaka, nie trzeba mieć domu z ogrodem. Liczą się chęci i serce otwarte na czworonożnego przyjaciela. Trzeba jednak mierzyć siły na zamiary, więc nie warto sprowadzać do małego lokalu imponującego bernardyna czy nowofundlanda, który rzeczywiście będzie się tam męczyć. Jeśli jednak wybierzemy przedstawiciela mniejszej rasy czy skromnego kundelka, obie strony z pewnością będą zadowolone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najlepszy przyjaciel człowieka – spaniel

Cavalier King Charles Spaniel to średniej wielkości pies o sympatycznym wyglądzie i takim samym charakterze. Nie potrzebuje dużo przestrzeni, szybko przywiązuje się do właściciela i łatwo go wyszkolić. To rasa stosunkowo cicha i pozbawiona agresji, a co najważniejsze: bardzo dobrze toleruje samotność. Taki pies nie będzie miał nam za złe wyjścia do pracy i nie da wokalnego wyrazu swojemu niezadowoleniu. Spaniele lubią się bawić, więc warto zapewnić im dostęp do piłek i zabawek dźwiękowych.

Małe i towarzyskie – mops i pekińczyk

To idealne psy do towarzystwa, które mają niewielkie wymagania przestrzenne. Obie rasy są dość delikatne i obdarzone spokojnym, przyjaznym charakterem. Mopsy nie wymagają intensywnego wysiłku i długich spacerów, lubią za to przebywać z człowiekiem, to małe przylepy. Pekińczyki również nie potrzebują dużej ilości ruchu, ale docenią rozrywki i zabawy – głównie związane z poszukiwaniem smakołyków. Są też łatwe w pielęgnacji. Obie rasy sprawdzą się w bloku, u boku spokojnego człowieka.

Miniatura z charakterem – terier

Teriery pierwotnie należały do ras myśliwskich. To niewielkie, ale energiczne psy obdarzone charakterem i temperamentem. Są inteligentne i łatwe do przeszkolenia, a niewielki rozmiar sprawia, że świetnie sprawdzą się w mieszkaniu. Trzeba jednak zapewnić im solidną dawkę aktywności i umysłowej stymulacji. Jack Russell Terrier to piękny i mądry pies, który potrzebuje zabawy i interakcji z opiekunem. Yorkshire Terrier ma z kolei piękną, jedwabistą sierść, która wymaga regularnego czesania.

Urocza oaza spokoju – maltańczyk

Tę rasę już na pierwszy rzut oka wyróżnia wspaniałe białe futro, które wymaga stałej pielęgnacji i czesania. Maltańczyki są niezwykle spokojne, przyjazne i nie potrzebują dużo miejsca, dzięki czemu stanowią idealne towarzystwo dla osób posiadających małe mieszkania. To psy inteligentne i ciekawskie, dlatego lubią, gdy coś się dzieje – warto zapewnić im zabawki-łamigłówki. Dobrze tolerują samotność, o ile zapewni im się regularne spacery i odpowiednią dawkę aktywności na świeżym powietrzu.

Pies, który nie szczeka – basenji

To pies średniej wielkości, którego wyróżnia zakręcony ogon. Dorosły osobnik waży ok. 10-12 kg, ma piękną, błyszczącą sierść i lubi aktywne, ale niezbyt długie spacery (spokojnie wystarczy godzina). Basenji potrzebuje dużo snu, więc jeśli tylko zapewni mu na co dzień odpowiednią dawkę rozrywki, będzie później radośnie leniuchować. Największą zaletą tej rasy jest ciche zachowanie. Psy nie szczekają, tylko w zabawny sposób jodłują – robią to jednak dość cicho i niezbyt często.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta