Trwa ładowanie...
d1808wh

Nie tylko szneka z glancem. Kulinarna mapa Poznania

Poznań kojarzy się z tradycyjnymi rogalami oraz koziołkami na wieży ratusza. A tymczasem stolica Wielkopolski to jedna z najszybciej rozwijających się kulinarnie metropolii w naszym kraju. Znana nie tylko ze szneki z glancem, czyli drożdżówki z lukrem w kształcie ślimaka. Oto miejsca, które musisz odwiedzić podczas wizyty w Poznaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Poznaniu można nie tylko zwiedzać, ale przy okazji bardzo dobrze zjeść
W Poznaniu można nie tylko zwiedzać, ale przy okazji bardzo dobrze zjeść (Shutterstock.com, Fot: Marcin Konwicki)
d1808wh

Wege na Jeżycach

Niegdyś ta dzielnica miała opinię jednej z mniej bezpiecznych w Poznaniu. Aż trudno uwierzyć, że dziś Jeżyce są hipsterską mekką tego miasta, gdzie witają nas uśmiechnięte twarze i naprawdę dobre jedzenie. Jeśli jesteśmy zwolennikami wegetariańskiej kuchni, podczas naszej wycieczki po Poznaniu nie możemy ominąć restauracji Falla na ul. Wawrzyniaka 19. Króluje tu kuchnia bliskowschodnia. Tutejsze wrapy oraz falafele cieszą się zasłużoną sławą w Poznaniu.

Wilda po włosku

Każdy, kto był w dzielnicy Wilda, wie, że tamtejszej architekturze do słonecznej Italii bardzo daleko. To dzielnica o przemysłowej przeszłości, gdzie mieszczą się sławne Zakłady im. Hipolita Cegielskiego. Wilda jest jednak bogata we włoską kuchnię, czego najlepszym przykładem jest pizzeria i drink bar w jednym – Przyjemność na Górnej Wildzie 82. Oprócz bardzo przyjaznego klimatu znajdziemy tu pizzę na charakterystycznym, grubym cieście.

Szczypta klasyki w nowoczesnym wydaniu

Również miłośnicy tradycyjnej kuchni znajdą w Poznaniu coś dla siebie. Blisko Starego Rynku, na ulicy 3 Maja 46 znajduje się restauracja Papavero. Od ponad 14 lat goście mogą tu zjeść tradycyjne dania, takie jak befsztyk tatarski czy wątróbka cielęca smażoną na bekonie. Klienci, nawet ci stali, nie mogą jednak narzekać na rutynę. Dania są bowiem za każdym razem podawane w bardzo ciekawej, nieraz fantazyjnej aranżacji.

d1808wh

Coś dla fanów sportu

Na pierwszy rzut oka Zdolni na ulicy Piekary 24 to typowy sportowy lokal, gdzie obejrzymy mecz piłkarski w sobotni wieczór. Ale okazuje się, że zjemy tutaj również dania z dwóch kategorii – "Masa" i "Rzeźba". Do tej pierwszej możemy zaliczyć np. placek po węgiersku, do drugiej – gołąbki z kaszą jaglaną i warzywami. Oprócz dań, które wspomogą naszą kondycję, lokal oferuje też wiele innych "smaczków" dla miłośników sportu, jak choćby dekoracje nawiązujące do różnych dyscyplin.

Owoce morza nad Wartą

Coś dla fanów bardziej "morskich" klimatów. Restauracja MOMO na Szewskiej 2 to kolejny świetny lokal gastronomiczny w okolicy centrum Poznania. Szczyci się tym, że świeże składniki codziennie trafiają do MOMO z targów rybnych. Menu stale tutaj ewoluuje, zmienia się każdego miesiąca – pozostaje jednak wspólny mianownik, jakim są dania z owoców morza – kalmary, tuńczyk czy krewetki spotkamy w nim więc bardzo często.

Wszystko i jeszcze więcej

Chcemy sprawdzić smak różnych kuchni Poznania, a przy okazji nie mamy czasu na kursowanie samochodem lub tramwajem dookoła miasta? Jest jedno miejsce, które warto wobec tego odwiedzić. Nocny Targ Towarzyski, który startuje 27 kwietnia na ul. Kolejowej 23, będzie miejscem, w którym skosztujemy dań wielu poznańskich kuchni i food trucków. Posłuchamy również koncertów i stand-upów, a także zrelaksujemy się przy kuflu złocistego trunku.

Artykuł przygotowany dzięki pomocy portalu mytujemy.pl

Partnerem artykułu jest Hyundai

d1808wh

Podziel się opinią

Share

d1808wh

d1808wh