Trwa ładowanie...
d1dlbu0

Nie wahała się ani chwili, by pomóc synowi. Oddała mu dwa organy

Miłość matki nie zna granic. Każda kobieta, która ma dzieci, dobrze o tym wie. Doskonałym przykładem tego twierdzenia jest Sarah Lamont, która nie zastanawiała się nawet minuty przed oddaniem swojemu synkowi organów. Tylko dzięki niej 4-letni Joe mógł przeżyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sarah oddała synowi dwa organy
Sarah oddała synowi dwa organy (Youtube.com)
d1dlbu0

Joe zachorował przed swoimi pierwszymi urodzinami. Najpierw lekarze zdiagnozowali u niego zwyrodnienie nerek, a kilka miesięcy później wrodzone zwłóknienie wątroby. Oba te schorzenia uniemożliwiały chłopcu normalne funkcjonowanie. Lekarze bali się, że przerośnięte nerki, które naciskały na jego płuca, spowodują śmierć Joe'go.

Kiedy mama chłopca usłyszała diagnozę, od razu zaczęła szukać rozwiązania i sposobu na wyleczenie jej maluszka. Wtedy też padła propozycja przeszczepu nerki, która umożliwiłaby Joe'mu dalsze życie i znaczną poprawę jego stanu.

Sarah nie zastanawiała się ani chwili. Po przeprowadzeniu szeregu badań okazało się, że może oddać synowi nerkę i nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Kilka tygodni później oboje zostali poddani operacji, podczas której przeprowadzono transplantację.

d1dlbu0

Mogłoby się wydawać, że na tym historia się zakończy, a Joe i Sarah będą żyć długo i szczęśliwie. Niestety kilka miesięcy po przeszczepie okazało się, że chłopiec potrzebuje kolejnej transplantacji. Regenerację chorego organu.

I tym razem Sarah udowodniła swoje oddanie synowi i matczyną miłość. Bez słowa zgodziła się na pobranie wycinka wątroby, który mógł uratować jej dziecko. – Tak bardzo cieszę się, że mogłam pomóc mojemu małemu chłopcu. To piękne uczucie – powiedziała Lamont w rozmowie z telewizją Barcroft.

Zobacz też: Matka słyszy serce zmarłego syna

W tej chwili Joe przeszedł pełną rekonwalescencję i cieszy się zdrowiem lepszym niż kiedykolwiek. – Jest taki roześmiany i pełen energii. Czasami aż trudno poznać, że to ten sam chłopiec co przed operacją – mówi Sarah.

d1dlbu0

Podziel się opinią

Share

d1dlbu0

d1dlbu0