GwiazdyNie wiąż się z Włochem!

Nie wiąż się z Włochem!

Nie wiąż się z Włochem!
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

27.10.2010 13:44, aktual.: 28.10.2010 16:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mieszkańcy słonecznej Italii masowo zdradzają! Okazuje się, że aż 55 proc.
Włochów i 45 proc. Włoszek dopuszcza się zdrady małżeńskiej – donosi
Rzeczpospolita. Problem niewierności dotyka coraz więcej par i nic nie
wskazuje na to, by sytuacja miała ulec poprawie. Najwyraźniej posiadanie
kochanka lub kochanki stało się naturalnym elementem włoskiej (tradycyjnej!)
rodziny.

Mieszkańcy słonecznej Italii masowo zdradzają! Okazuje się, że aż 55 proc. Włochów i 45 proc. Włoszek dopuszcza się zdrady małżeńskiej – donosi Rzeczpospolita. Problem niewierności dotyka coraz więcej par i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała ulec poprawie. Najwyraźniej posiadanie kochanka lub kochanki stało się naturalnym elementem włoskiej (tradycyjnej!) rodziny.

Okazuje się, że Polki bardzo ufają panom z Włoch. Co czwarty mieszkaniec tego kraju, który decyduje się na ślub z cudzoziemką wybiera naszą rodaczkę – wskazują dane włoskiego głównego urzędu statystycznego. Uważane jesteśmy tam za kobiety zawsze zadbane, piękne i zaradne.

Niestety z najnowszych badań wynika, że wychodząc za mąż za Włocha kobiety powinny liczyć się z tym, że prędzej czy później będą musiały zmierzyć się z problemem zdrady. Wyniki badań mówią o 55 proc. mężów, którzy przyznali się do posiadania kochanki. To więcej niż połowa, a ilu z ankietowanych zdecydowało się nie udzielić prawdziwej odpowiedzi?

Żony także nie pozostają dłużne – aż 45 proc. zbadanych kobiet ujawniło, że ma kogoś na boku.

Rzeczpospolita podaje, że 70 proc. przypadków, to krótkotrwałe, przelotne przygody, ale aż 30 proc. zdrad przeradza się w poważne związki z kochankami, które zwykle prowadzą do rozwodu. Połowa małżonków, którzy odkryją prawdę podejmuje decyzję o wyciągnięciu konsekwencji prawnych.

Czyżby w tak tradycyjnym i katolickim kraju małżeństwo było jedynie fikcyjnym związkiem? Co się zmieniło, że nagle przysięga przestała mieć znaczenie? Na wyniki badań w dużym stopniu ma wpływ sama wykrywalność. Zjawisko, może w mniejszej skali ale prawdopodobnie istniało zawsze, ale w dzisiejszych czasach łatwiej o dowody.

„Telefon komórkowy tylko pozornie skrócił smycz zdrajców. Dziś 50 proc. wykrytych zdrad to efekt prozaicznej kontroli komórki małżonka. 20 proc. niewiernych wpada, bo pozostawia ślady w poczcie elektronicznej domowego komputera” wylicza w Rzeczpospolitej Gassani.

We Włoszech równie ciężką passę jak wierność ma także zaufanie. 20 proc. zazdrosnych małżonków korzysta z rozwoju technologicznego i coraz częściej wykorzystuje do szpiegowania ukryte kamery, oprogramowanie komputerowe umożliwiające podsłuchiwanie rozmów i podglądanie maili. Ankietowani przyprawiacze rogów wyjawili także, kiedy i gdzie spotykają się z kochankami. I tu widać jakim złem dla związku jest słynna śródziemnomorska sjesta. Do większości zdrad dochodzi między godziną 14 a 15 zwykle w miejscu pracy.

Włosi najwidoczniej nie lubią się przemęczać, dlatego nie wkładają wielkiego wysiłku w poszukiwanie kochanki. Najczęściej zostają nimi przyjaciółki i koleżanki żon. Włoskie kobiety za to spotykają się na miłosne igraszki z kolegami z pracy, instruktorami dbającymi o ich rozwój fizyczny.

Co ciekawe, mężowie z Italii dłużej zachowują wierność (lub co brzmi mniej optymistycznie – w mniejszym wieku decydują się na ślub). Średnia wieku zdradzających mężczyzn wynosi 50 lat, a kobiet 38. Zaskakującym wynikiem raportu był fakt, że aż 7 proc. panów decyduje się na przygodę homoseksualną!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także