Trwa ładowanie...

Nie żyje córka wybitnych aktorów. Katarzyna Lutkiewicz odeszła po długiej chorobie

Katarzyna Lutkiewicz była córką Gustawa Lutkiewicza i Wiesławy Mazurkiewicz. Jej rodzice zapisali się w historii polskiej kinematografii wieloma cenionymi rolami. O śmierci Katarzyny poinformowali jej przyjaciele z Fundacji Hospicjum Onkologiczne. Kobieta od kilku lat walczyła z chorobą nowotworową.

Katarzyna Lutkiewicz zmarła po walce z chorobą.Katarzyna Lutkiewicz zmarła po walce z chorobą.Źródło: Instagram.com
d26teug
d26teug

Córka wybitnych aktorów nie była związana z branżą filmową. Katarzyna Lutkiewicz pracowała jako specjalistka od public relations. Choć wydawało się, że kobieta ciężką chorobę ma już za sobą, nawrót okazał się silniejszy i ostatecznie przegrała nierówną walkę z nowotworem.

Smutna historia córki aktorów

Gustaw Lutkiewicz był aktorem teatralnym i filmowym. Można go kojarzyć np. z serialu "Alternatywy 4", "Złotopolskich", filmów "CK Dezerterzy”', "Ogniem i mieczem", "Zbrodniarzu i pannie". Aktor miał na swoim koncie ponad 100 ról zarówno filmowych, jak i teatralnych. Jego żona Wiesława Mazurkiewicz pojawiła się w "Stawce większej niż życie", "Kochankach z Marony", "Riffifi po sześćdziesiątce" czy w "Sztuce kochania".

Aktorskie małżeństwo, z racji zaawansowanego wieku, wycofało się z grania w 2010 roku. Gustaw Lutkiewicz zmagał się dodatkowo z problemami ze wzrokiem. W 2017 roku Lutkiewicz zmarł w wieku 92 lat i został pochowany na warszawskich Powązkach.

d26teug

Katarzyna Lutkiewicz była jedynym dzieckiem aktorów. Nie była związana z branżą filmową, ale zajmowała się public relations. Kilka lat temu zdiagnozowano u niej nowotwór piersi, który początkowo udało się wyleczyć, ale jak możemy dowiedzieć się z wpisu w "Przeglądzie", choroba kobiety rozwijała się w szybkim tempie.

O śmierci Katarzyny Lutkiewicz poinformowała jej córka Zofia, co przekazał dalej Zespół i Zarząd Fundacji im. Stefana Batorego, w którym pracuje wnuczka aktorów. Przy okazji podano datę pogrzebu – 12 kwietnia na Powązkach. Katarzyna spocznie przy swoim ojcu w Alei Zasłużonych. Rodzina poprosiła, aby zamiast kwiatów wesprzeć datkami hospicjum, w którym Lutkiewicz spędziła ostatnie chwile.

"Kochana Kasiu!

d26teug

Miałaś ogromne poczucie humoru tyle było w Tobie radości i pozytywnego nastawienia Dodawałaś otuchy i sprawiałaś, że trudne dni stawały się lżejsze. Połączyło nas cierpienie. Tak wiele Ci zawdzięczam dlatego jest mi szczególnie trudno pożegnać się z Tobą. Twoje odejście napełnia mnie wielkim smutkiem i żalem. Zawsze pozostaniesz w moim sercu i pamięci Kochany Lutku" - napisała przyjaciółka zmarłej.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Rodzice dzieci onkologicznych apelują o szczepienia. Prof. Cezary Szczylik: "Podpisuję się pod tym apelem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26teug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26teug