GwiazdyMajka Jeżowska zawdzięcza hit Agnieszce Osieckiej. Panie nigdy się nie przyjaźniły

Majka Jeżowska zawdzięcza hit Agnieszce Osieckiej. Panie nigdy się nie przyjaźniły

Majka Jeżowska nie znała dobrze Agnieszki Osieckiej.
Majka Jeżowska nie znała dobrze Agnieszki Osieckiej.
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. JKY

31.03.2021 08:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Majka Jeżowska ma na swoim koncie mnóstwo przebojów, które znają coraz młodsze pokolenia. Piosenkarka najbardziej kojarzona jest z piosenek dla dzieci i uchodzi za prekursorkę muzyki rodzinnej. Jak się okazuje, jeden z największych hitów Jeżowskiej został napisany przez samą Agnieszkę Osiecką. Gwiazda wyznała, co nieco o jej znajomości ze słynną tekściarką.

Agnieszka Osiecka odpowiada za tekst do utworu "A ja wolę moją mamę", który znają praktycznie wszyscy. Piosenka uznawana jest do dzisiaj za kultowy przebój, ale jego tworzenie wcale nie było takie oczywiste. Majka Jeżowska w rozmowie z jednym z portali wyznała, w jaki sposób poznała Osiecką.

Jeżowska szczerze o relacji z tekściarką

Wydaje się, że Jeżowska i Osiecka bardzo dobrze się znały, czego dowodem jest wspomniana piosenka, bo tekst brzmi tak, jakby był napisany właśnie dla piosenkarki. Jednak okazuje się, że relacja pomiędzy paniami wcale nie była zażyła. W rozmowie z "Jastrząb Post" Jeżowska wyjawiła jak naprawdę wyglądała jej relacja ze słynną tekściarką.

Wokalistka przyznała, że do tej pory czuje niedosyt, że nie poznała dobrze Agnieszki Osieckiej. Utwór otrzymała z tzw. bazy tekstów, jakim dysponowała tekściarka. Słowa do piosenki wręczył Jeżowskiej jeden z dziennikarzy radiowej Trójki – gwiazda ucieszyła się, że nagra coś specjalnego dla swojego syna Wojtka.

Jeżowska miała możliwość spotkać Osiecką tylko raz, w Stanach Zjednoczonych, gdzie został zorganizowany specjalny wieczór autorski poetki. Przyjaciółka wokalistki Grażyna Sygitowicz czuwała nad wszystkim, a po mini koncercie, Osiecka zamieniła zaledwie kilka słów z Jeżowską.

"Ówczesny mąż Grażyny Sygitowicz, Leszek, znakomity gitarzysta legendarnej grupy Perfect, zaproponował mi taki duet. Na ten jeden jedyny wieczór nauczyłam się trzech piosenek. Między innymi śpiewałam "Uciekaj moje serce" z serialu "Jan serce", "Okularników" i "A ja wolę moją mamę". W każdym razie "Okularników" zrobiłam w wersji reggae. I Agnieszce bardzo się to spodobało. Po tym spotkaniu podeszła do mnie, powiedziała, że fajnie, że się spotykamy. I to było pierwsze nasze i jedyne spotkanie, gdzie mogłyśmy usiąść i porozmawiać" - powiedziała wokalistka.

Chociaż obie kobiety nie miały okazji rozwinąć swojej znajomości, wątek dotyczący Jeżowskiej i jej największego hitu nie został przedstawiony w serialu poświęconym życiu i twórczości Osieckiej.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także