ModaNie żyje Laura Biagiotti. Włoska Królowa Kaszmiru

Nie żyje Laura Biagiotti. Włoska Królowa Kaszmiru

Nie żyje Laura Biagiotti. Włoska Królowa Kaszmiru
Źródło zdjęć: © East News
Aleksandra Nagel
26.05.2017 10:33, aktualizacja: 26.05.2017 11:04

Nie żyje włoska projektantka mody Laura Biagotti. Miała 73 lata, a o śmierci designerki dowiedzieliśmy się z Twittera jej córki. Jak donoszą włoskie media, Laura Biagotti miała atak serca. Niestety podczas reanimacji doszło do poważnych uszkodzeń mózgu z powodu niedotlenienia i nie udało się jej uratować.

Laura Biagotti była jednym z najbardziej znaczących symboli włoskiej mody. Kobiecość, luksusowe tkaniny oraz dodatki, które dziś kojarzą się nam z podstawą włoskiej elegancji – to wszystko zawdzięczamy Laurze Biagotti. Znana jest też z serii perfum, wśród których światową sławę zyskał zapach „Roma”.
Lata świetności Królowej Kaszmiru – bo taki nadano jej przydomek ze względu na wspomniane wysokogatunkowe materiały, których używała przy projektowaniu – przypadają na okres od końca lat 60. po lata 80.
W 1988 roku była pierwszym włoskim projektantem, który pokazał swoje projekty w Chinach, prezentując bluzki i sukienki ze wspomnianego kaszmiru. Po sukcesach w Azji i Moskwie poszerzyła swoją działalność o linię męską, linię plus-size pod nazwą Laura Piu oraz Biagotti Junior – markę dziecięcą.

Obraz
© East News

- Bycie projektantką jest jak złożenie przysięgi – mówiła w jednym z wywiadów pod koniec lat 80. – Moda staje się wtedy twoją religią na resztę życia – dodała.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)
Zobacz także