ycipk-46q635

Nie żyje Laura Biagiotti. Włoska Królowa Kaszmiru

Nie żyje włoska projektantka mody Laura Biagotti. Miała 73 lata, a o śmierci designerki dowiedzieliśmy się z Twittera jej córki. Jak donoszą włoskie media, Laura Biagotti miała atak serca. Niestety podczas reanimacji doszło do poważnych uszkodzeń mózgu z powodu niedotlenienia i nie udało się jej uratować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Laura Biagiotti. Włoska Królowa Kaszmiru
(East News)
ycipk-46q635

Laura Biagotti była jednym z najbardziej znaczących symboli włoskiej mody. Kobiecość, luksusowe tkaniny oraz dodatki, które dziś kojarzą się nam z podstawą włoskiej elegancji – to wszystko zawdzięczamy Laurze Biagotti. Znana jest też z serii perfum, wśród których światową sławę zyskał zapach „Roma”.
Lata świetności Królowej Kaszmiru – bo taki nadano jej przydomek ze względu na wspomniane wysokogatunkowe materiały, których używała przy projektowaniu – przypadają na okres od końca lat 60. po lata 80.
W 1988 roku była pierwszym włoskim projektantem, który pokazał swoje projekty w Chinach, prezentując bluzki i sukienki ze wspomnianego kaszmiru. Po sukcesach w Azji i Moskwie poszerzyła swoją działalność o linię męską, linię plus-size pod nazwą Laura Piu oraz Biagotti Junior – markę dziecięcą.

East News
Podziel się

- Bycie projektantką jest jak złożenie przysięgi – mówiła w jednym z wywiadów pod koniec lat 80. – Moda staje się wtedy twoją religią na resztę życia – dodała.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-46q635